Świat

Wielki Piątek pod szczególnym nadzorem

Świat


W Rzymie wprowadzono nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w związku z uroczystościami Wielkiego Tygodnia pod przewodnictwem papieża Franciszka. Z powodu zagrożenia terrorystycznego szczególną ochroną objęto rejon placu Świętego Piotra i Koloseum.

Komenda policji w Wiecznym Mieście poinformowała, że w obu tych miejscach utworzono specjalne strefy, by zapewnić całkowite bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom uroczystości religijnych.

Wykrywacze metali, pirotechnicy oraz snajperzy

Nadzwyczajnym kordonem przy wykorzystaniu wykrywaczy metali otoczone zostanie w Wielki Piątek Koloseum, gdzie wieczorem papież będzie przewodniczyć Drodze Krzyżowej.

Cały rejon amfiteatru Flawiuszów zostanie skontrolowany przez pirotechników i policyjne oddziały z psami wykrywającymi materiały wybuchowe.

Czuwać będą snajperzy oraz oddziały specjalne policji i karabinierów. Podobne środki zostaną zastosowane wokół Watykanu, gdzie papież odprawi msze w sobotę wieczorem w bazylice oraz rano na placu Świętego Piotra w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. W świąteczny poniedziałek spotka się natomiast z wiernymi na południowej modlitwie.

Rzymska policja ogłosiła ponadto, że w ramach prewencji antyterrorystycznej prowadzi również kontrole w domach.

Autor: tmw//gak / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości