Wnuczka królowej Elżbiety II pracowała w centrum ogrodniczym. "Nie mogłem uwierzyć, że to lady Louise"

Autor:
ft/dap
Źródło:
PAP
Lady Louise Windsor jest 16. w kolejce do brytyjskiego tronu
Reuters ArchiveLady Louise Windsor jest 16. w kolejce do brytyjskiego tronu

Wnuczka królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II, 18-letnia lady Louise Windsor, po egzaminach maturalnych w czerwcu podjęła pracę wakacyjną w jednym z centrów ogrodniczych, gdzie zarabiała najprawdopodobniej minimalną stawkę godzinową - ujawnił w piątek dziennik "The Sun".

Jak podaje gazeta, Louise Windsor, która jest córką najmłodszego syna królowej, księcia Edwarda i jego żony Zofii, pomagała przy kasach, witała klientów, przycinała rośliny i sadziła je w doniczkach.

"The Sun" pisze, że ponieważ nie miała wcześniejszego doświadczenia zawodowego, jest mało prawdopodobne, by zarabiała więcej niż stawka minimalna dla osób w wieku 18-20 lat, która wynosi obecnie 6,83 funta za godzinę. Przypomina też, że Louise jest 16. w kolejce do brytyjskiego tronu, a jej rodzice mieszkają w wartej 30 mln funtów rezydencji w Bagshot Park w hrabstwie Surrey.

"Nie mogłem uwierzyć, że to lady Louise"

- Wiedziałem, że jest kryzys kosztów utrzymania, ale nie sądziłem, że kiedykolwiek zobaczę wnuczkę królowej pracującą w centrum ogrodniczym - powiedział "The Sun" jeden z klientów.

- Nie mogłem uwierzyć, że to lady Louise. Musiałem przyjrzeć się dwa razy. Jest naprawdę skromną i miłą młodą kobietą, która jest uprzejma i dbająca o klientów. Wyglądało, że lubi tę pracę - mówi inny z rozmówców gazety, dodając, że nie przypuszczał, że wnuczka królowej podejmie taką pracę.

"The Sun" podaje, że lady Louise pracowała w centrum ogrodniczym, którego lokalizacji nie ujawniono, przez kilka tygodni, do czasu otrzymania w czwartek wyników egzaminów maturalnych. Ponieważ dostała się na University of St Andrews w Szkocji, nie należy się spodziewać, by powróciła do tej pracy, gdyż będzie teraz zajęta przeprowadzką.

Brytyjska rodzina królewskaReuters/PAP
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/dap

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości