Pałac Kensington: Kate i William spodziewają się trzeciego dziecka

[object Object]
William i Kate wspomnieli o kolejnym dziecku już podczas lipcowej wizyty w Polscetvn24
wideo 2/23

"Ich Wysokość książę i księżna Cambridge mają zaszczyt poinformować, że księżna Cambridge spodziewa się ich trzeciego dziecka" - w poniedziałek oświadczył Pałac Kensington.

"Królowa oraz członkowie obu rodzin są zachwyceni tą wiadomością", podkreślono w oświadczeniu.

Księżna zmienia plany

Dodano, że "podobnie jak podczas wcześniejszych ciąż, księżna cierpi z powodu Hyperemesis Gravidarum", posługując się łacińską nazwą niepowściągliwych wymiotów ciężarnych, najcięższej postaci towarzyszących ciąży nudności i wymiotów.

Z tego powodu nie dotrzyma ona zaplanowanych na poniedziałek zobowiązań. Księżna Kate znajduje się pod opieką w Pałacu Kensington.

W trakcie lipcowej wizyty w Polsce księżna Kate, która dostała od jednej z polskich firm upominek z myślą o dzieciach, żartowała, że "wygląda na to, że po prostu będziemy musieli postarać się o kolejne dzieci". Jej komentarze zostały wówczas podchwycone przez brytyjską prasę jako pierwsze sygnały możliwego powiększenia rodziny.

Piąte w kolejce do tronu

Trzecie dziecko Williama i Kate będzie piąte w linii do brytyjskiego tronu, po księciu Walii Karolu, księciu Williamie i parze rodzeństwa.

Najstarsze z dzieci, książę George, w czwartek pójdzie po raz pierwszy do szkoły. Rodzice wybrali dla niego prywatną placówkę Thomas's Battersea w południowym Londynie, gdzie czesne wynosi ponad 17 tys. funtów rocznie (79 tys. złotych).

Read the press release in full pic.twitter.com/vDTgGD2aGF— Kensington Palace (@KensingtonRoyal) 4 września 2017

Autor: mm/adso / Źródło: Reuters, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości