Świat

Rupert Murdoch i Jerry Hall wzięli ślub

Świat


W historycznym kościele St. Bride odbyła się ceremonia ślubna Ruperta Murdocha oraz aktorki i byłej supermodelki Jerry Hall. W piątek para złożyła przysięgę małżeńską podczas mniej oficjalnej uroczystości.

Na sobotniej ceremonii Hall i Murdocha pojawiło się wielu znanych gości. Do historycznego kościoła St. Bride przybyli m.in.: szef należącego do Murdocha koncernu News Corp, Robert Thompson i była szefowa jednej z gazet miliardera, News International, Rebekah Brooks. Wśród gości byli również były szef BBC Alan Yentob, dramaturg Tom Stoppard oraz przyjaciel pary, australijski artysta Barry Humphries. - Miałem nadzieję, że to zobaczę, wiesz. Jerry zawsze się mi podobała, ale niestety jestem żonaty - powiedział Humphries, który nie krył zadowolenia, że dwójka jego "starych przyjaciół" się pobrała.

Kościół St. Bride znany z iglicy w kształcie tortu weselnego, jest określany jako świątynia brytyjskich dziennikarzy. Kościół zaprojektowany został przez Christophera Wrena, który odpowiedzialny jest również za wygląd położonego w pobliżu kościoła St. Paul. Świątynia St. Bride położona jest nieopodal Fleet Street, gdzie od XVIII wieku aż do lat 80. XX w. swoje siedziby miały największe brytyjskie gazety. Do upadku Fleet Street przyczynił się również Murdoch, który przeniósł swoje media do wschodniego Londynu.

Ceremonia z udziałem wszystkich dzieci

Australijski "Sydney Morning Herald" poinformował w zeszłym tygodniu, że w ceremonii weźmie udział 10 dzieci pary z ich poprzednich związków. Jak dodała gazeta, sześć córek będzie w charakterze druhen. Przyjęcie weselne 84-letniego właściciela News Corp i 21st Century Fox oraz 59-letniej aktorki i byłej modelki odbędzie się w Spencer House, XVIII-wiecznej rezydencji zbudowanej przez przodka księżnej Diany. "Żadnych tweetów przez najbliższe 10 dni albo kiedykolwiek! Czuję się najszczęśliwszym i najweselszym człowiekiem na świecie" - napisał Murdoch na Twitterze.

Bogacz i modelka

Para zaczęła spotykać się latem minionego roku, krótko po tym gdy zostali sobie przedstawieni w Australii. Wspólnie - jako para - po raz pierwszy pokazali się podczas finałów Mistrzostw Świata w Rugby w Londynie w październiku zeszłego roku. Zaręczyny ogłosili w styczniu w Los Angeles, gdzie brali udział w ceremonii wręczenia Złotych Globów. Został wówczas zamieszczony anons w jednej z gazet należących do miliardera. Urodzony w Australii Murdoch, który przyjął obywatelstwo USA w 1985 roku, rozwiódł się w 2013 roku ze swoją trzecią żoną Wendi Deng. Jerry Hall, znana głównie z międzynarodowej kariery modelki (jest jedną z najwyższych kobiet w branży), przez lata żyła z Mickiem Jaggerem, z którym ma czwórkę dzieci. Związek Hall z frontmanem The Rolling Stones zakończył się w 1999 roku.

Autor: tmw/kk / Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości