Próba włamania do zamku w Windsorze. Policja bada nagranie z groźbą zabicia królowej Elżbiety II

Autor:
ft/tr
Źródło:
PAP, BBC

Brytyjska policja bada nagranie powiązane z 19-latkiem, który w sobotę wtargnął z kuszą na teren zamku w Windsorze. Zamaskowana postać na materiale grozi, że zabije królową Elżbietę II w ramach "misji odwetowej" - podał w poniedziałek portal BBC. 

W sobotę policja aresztowała 19-letniego mężczyznę uzbrojonego w kuszę, który tego dnia sforsował ogrodzenie otaczające teren zamku Windsor, ale nie zdołał dostać się do żadnego z budynków. Do zdarzenia doszło, gdy na zamku przebywała królowa Elżbieta II z m.in. księciem Karolem i jego małżonką. Intruz jest obecnie pod opieką lekarzy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Na nagraniu, które opublikował brytyjski dziennik "The Sun", widać zamaskowaną osobę w nałożonym na głowę kapturze, która trzyma w rękach kuszę i zniekształconym głosem mówi do kamery, że chce "zabić królową" w ramach "misji odwetowej".

Zamek w WindsorzeKari Ahlers / Shutterstock.com

Scotland Yard potwierdził, że funkcjonariusze "oceniają treść nagrania". Brytyjska policja odmówiła komentarza na temat tożsamości zamaskowanej osoby z materiału. Do sprawy nie odniósł się także Pałac Buckingham – dodało BBC.

Zmiana świątecznych planów królowej

Królowa Elżbieta II w tym roku, z powodu gwałtownie rozprzestrzeniającego się w Wielkiej Brytanii wariantu omikron koronawirusa, zrezygnowała ze spędzania świąt w wiejskiej posiadłości Sandringham, gdzie zwyczajowo przebywała w czasie Bożego Narodzenia, i postanowiła pozostać na zamku w Windsorze.

Autor:ft/tr

Źródło: PAP, BBC

Źródło zdjęcia głównego: Kari Ahlers / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości