Okulary przeciwsłoneczne spowodowały pożar samochodu

Autor:
wac//mm
Źródło:
Nottinghamshire Fire and Rescue Service, Sky News
Nuthall, Wielka Brytania
Nuthall, Wielka Brytania
Google Earth
Google EarthNuthall, Wielka Brytania

Straż pożarna z angielskiego hrabstwa Nottinghamshire została wezwana do ugaszenia pożaru samochodu. Po opanowaniu płomieni stwierdzono, że pożar wybuchł z powodu pozostawionych na desce rozdzielczej okularów przeciwsłonecznych.

Straż pożarna została powiadomiona o pożarze samochodu w miejscowości Nuthall w Anglii w sobotę po południu. Po ugaszeniu płomieni stwierdzono, że pożar spowodowały pozostawione na desce rozdzielczej okulary przeciwsłoneczne. Sobota była na Wyspach Brytyjskich wyjątkowo słonecznym dniem. Sky News zauważa, że w Bramham w hrabstwie West Yorkshire odnotowano wówczas rekordową temperaturę o tej porze roku: 24,3 stopnia Celsjusza.

Okulary spowodowały pożar

Ku przestrodze zdjęcie zniszczonego pojazdu straż pożarna opublikowała w mediach społecznościowych. "Słońce mocno świeci, ale uwaga - może spowodować pożar" - napisano. W dalszej części służby zaapelowały także do kierowców, by upewniali się, że "odbijające światło przedmioty nie są wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych".

ZOBACZ TEŻ: Dziesiątki osób rannych z powodu "złudzenia optycznego" na ścieżce rowerowej

Autor:wac//mm

Źródło: Nottinghamshire Fire and Rescue Service, Sky News

Źródło zdjęcia głównego: Nottinghamshire Fire and Rescue Service

Pozostałe wiadomości