Uzbrojony w kuszę wdarł się na teren zamku w Windsorze. Został oskarżony na mocy ustawy o zdradzie

Autor:
asty
Źródło:
PAP
Mężczyzna uzbrojony w kuszę wdarł się na teren zamku w Windsorze
Mężczyzna uzbrojony w kuszę wdarł się na teren zamku w Windsorze
Reuters Archive
Reuters ArchiveMężczyzna uzbrojony w kuszę wdarł się na teren zamku w Windsorze

Mężczyzna uzbrojony w kuszę, zatrzymany na terenie zamku w Windsorze w Boże Narodzenie, został - na mocy ustawy o zdradzie - oskarżony o posiadanie broni z zamiarem zranienia lub przestraszania królowej. Informacje w tej sprawie przekazała we wtorek brytyjska policja oraz prokuratorzy.

Mężczyźnie, który w Boże Narodzenie wdarł się na teren zamku w Windsorze uzbrojony w kuszę, postawiono we wtorek zarzuty i 17 sierpnia stanie przed sądem - poinformowała londyńska policja metropolitalna.

20-letni Jaswant Singh Chail z Southampton został na mocy pochodzącej z 1842 roku ustawy o zdradzie oskarżony o zamiar zranienia lub przestraszania królowej, a ponadto o groźbę zabójstwa i posiadanie broni ofensywnej.

Uzbrojony w kuszę wdarł się na teren zamku w Windsorze

Mężczyzna został zatrzymany 25 grudnia 2021 roku o godzinie 8.30 rano, gdy był już na terenach otaczających zamek, ale nie w samym zamku, około 500 metrów od prywatnych apartamentów Elżbiety II.

Wcześniej zamieścił w mediach społecznościowych nagranie wideo, w którym powiedział, że jest Sikhem z pochodzenia i zamierza zabić królową, co ma być zemstą za masakrę dokonaną przez wojska brytyjskie w Amritsarze w indyjskim Pendżabie w 1919 roku.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości