Nożownik z meczetu przed sądem. Zarzut "ciężkiego uszkodzenia ciała"

TVN24 | Świat

Autor:
pp//rzw
Źródło:
PAP, Reuters

Mężczyzna, który w czwartek zaatakował nożem muezina w londyńskim Meczecie Centralnym, stanął w sobotę przed sądem. Motywy działania sprawcy nie są znane.

Oskarżony to 29-letni Daniel Horton, który od zeszłego roku jest bezdomnym. Ofiara i napastnik znali się, bo Horton od lat uczęszczał do znajdującego się w pobliżu Regent’s Park meczetu. W czwartek po południu zaatakował on 70-letniego muezina Raafata Maglada nożem kuchennym, zadając mu 1,5-centymetrową ranę w okolicach karku.

W meczecie było wówczas około 100 osób. Horton został szybko obezwładniony i zatrzymany. Rana, którą zadał, nie okazała się groźna.

Maglad już następnego dnia wrócił do meczetu. Powiedział, że wybaczył sprawcy.

Google Maps

Pozostanie w areszcie

Motywy działania sprawcy nie są znane. Policja już wcześniej poinformowała, że nie uważa, by zdarzenie miało podłoże terrorystyczne.

Horton został oskarżony o ciężkie uszkodzenie ciała i posiadanie niebezpiecznego narzędzia. Do czasu następnej rozprawy, którą wyznaczono na 20 marca, mężczyzna pozostanie w areszcie.

Meczet Centralny, którego budowa została ukończona w 1977 roku, to z racji położenia w centrum Londynu jeden z najważniejszych muzułmańskich obiektów w brytyjskiej stolicy. Obok niego mieści się centrum kultury islamskiej.

pp//rzw

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Gustavo Valiente/Zuma Press/Forum