Pałac Buckingham zasypany listami po śmierci królowej. Każdy nadawca otrzyma odpowiedź

Autor:
momo//now
Źródło:
PAP

Ponad 50 tysięcy listów i depeszy kondolencyjnych wysłano pocztą do Pałacu Buckingham w ciągu trzech tygodni od śmierci królowej Elżbiety II, w tym 6,5 tysiąca tylko w dniu pogrzebu - poinformowały w piątek wieczorem służby prasowe dworu królewskiego.

Przed śmiercią monarchini Pałac Buckingham otrzymywał średnio około tysiąca listów tygodniowo z różnymi pytaniami bądź życzeniami dla królowej. To oznacza, że w ciągu ostatnich trzech tygodni liczba przychodzących listów zwiększyła się prawie 17-krotnie. Niektóre listy były zaadresowane osobiście do króla Karola.

Służby prasowe Pałacu Buckingham opublikowały w piątek wieczorem kilka zdjęć pracowników niewielkiego zespołu zajmującego się przychodzącą korespondencją podczas sortowania listów.

Listy także od małych dzieci

Jak zapewniono, wszystkie zostaną przeczytane, przekazane odbiorcom, jeśli zaadresowano je do konkretnych członków rodziny królewskiej, a wszyscy nadawcy otrzymają odpowiedź. Na niektórych zdjęciach widać listy wysłane przez dzieci, które jak wskazuje charakter pisma, dopiero uczą się pisać.

Elżbieta II zmarła 8 września na zamku Balmoral w Szkocji w wieku 96 lat. Na brytyjskim tronie zasiadała ponad 70 lat, dłużej niż jakikolwiek monarcha w historii kraju.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości