Świat

Książę William uniknął błędu brata. Poleciał tanimi liniami

Świat

Flick (CC BY 2.0)/MikeKsiążę William i Kate skorzystali z tanich linii lotniczych. Materiał "Faktów o świecie"

Książę William swoją ostatnią podróżą z żoną Kate i dziećmi zyskał uznanie za skorzystanie z tanich linii lotniczych. Wcześniej brytyjskie media skrytykowały jego młodszego brata Harry'ego za korzystanie z prywatnych odrzutowców przy jednoczesnym prowadzeniu kampanii na rzecz ochrony środowiska.

Jak podała agencja Reutera, 23 sierpnia książę William wraz z żoną i dziećmi "odbył lot tanimi liniami", wybierając się w podróż z Norwich do szkockiego Aberdeen, pod którym znajduje się letnia rezydencja królowej Elżbiety.

Brytyjskie gazety poinformowały, że lot Williama kosztował 73 funty. "Byliśmy zachwyceni, że książę i księżna Cambridge i ich rodzina znaleźli się na pokładzie naszego samolotu" – oświadczył regionalny przewoźnik Flybe.

Elton John broni Harry'ego i Meghan

Pałac Kensington odmówił komentarza w sprawie lotu - podała agencja Reutera. Przypomniała, że podróż Williama miała miejsce po głośnej krytyce jego brata Harry'ego, który korzystał z prywatnych odrzutowców do podróży z żoną Meghan.

Jeden z takich lotów (do Francji) miał opłacić słynny muzyk Elton John, który oświadczył, że zrobił to ze "względów bezpieczeństwa". Mówił ponadto, że zapłacił za "straty dla środowiska uiszczając opłatę za tak zwany ślad węglowy".

Brytyjskie media określiły Harry'ego i Meghan "hipokrytami" przypominając im, że korzystają z prywatnych odrzutowców, prowadząc jednocześnie kampanię na rzecz ochrony środowiska.

Autor: asty/tr / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Flick (CC BY 2.0)/Mike