Pierwsze takie zdjęcie Archiego. Książę Harry świętuje Dzień Ojca

TVN24

Imię syna książęcej pary na giełdzie (materiał "Faktów o świecie" z 9 maja)TVN24 BiS
wideo 2/13

W niedzielę, z okazji Dnia Ojca, książę i księżna Sussex opublikowali zdjęcie swojego syna - Archiego Harrisona. To pierwsza pokazana publicznie fotografia chłopca, na której widać otwarte oczy malca.

Zdjęcie w sepii opublikowano na Instagramie pary książęcej. Widać na nim sześciotygodniowego Archiego, patrzącego w obiektyw kamery i trzymającego dłoń taty - księcia Harry'ego - na której mieni się złota obrączka. "Szczęśliwego Dnia Ojca! A księciowi Sussex życzymy wyjątkowego, obchodzonego po raz pierwszy Dnia Ojca" - napisano w opisie.

Dzień Ojca obchodzony jest w Wielkiej Brytanii w trzecią niedzielę czerwca.

Archie Harrison Mountbatten-Windsor - bo tak brzmi jego pełne imię - przyszedł na świat 6. maja 2019 roku. Od czasu narodzin chłopca opublikowano bardzo niewiele jego zdjęć.

W zeszłym miesiącu księżna Meghan, tym razem z okazji amerykańskiego Dnia Matki, pokazała stopy synka.

Dzień Ojca uczcił także brat Harry'ego. Książę William opublikował zdjęcie ukazujące, jak bawi się ze swoim najmłodszym synem Louisem w ogrodzie, zaprojektowanym przez samą księżną Kate. Fotografia pojawiła się na jego Instagramie z podpisem "Szczęśliwego Dnia Ojca!". Książę Louis pod koniec kwietnia miał swoje pierwsze urodziny. Książę i księżna Cambridge mają jeszcze dwójkę dzieci - pięcioletniego Georga i trzyletnią Charlotte.

W niedzielę zdjęcie z synami - Harrym i Williamem - wstawił na swoim profilu również książę Karol. Cała trójka jest na nim ubrana w galowy mundur Królewskich Sił Powietrznych.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Happy Father’s Day!

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)

Fotografię wykonano w listopadzie ubiegłego roku z okazji 70. urodzin księcia Karola.

Autor: momo//kg / Źródło: BBC