Według legendy jeśli odlecą, monarchia upadnie. Kruki z Tower of London opuszczają twierdzę

TVN24 | Świat

Autor:
mart/dap
Źródło:
PAP

Kruki z Tower of London nudzą się z powodu braku turystów i zaczynają opuszczać teren fortecy. Jak głosi legenda, jeśli sześć mieszkających tam kruków odleci to monarchia i londyńska twierdza upadną - pisze portal dziennika "The Guardian".

Twierdza Tower of London została zamknięta dla zwiedzających 20 marca w związku z pandemią COVID-19. Ponownie otwarto ją pięć tygodni temu.

Merlina i Jubilee opuszczają teren twierdzy

Jednak niewielu turystów wróciło. Liczba zwiedzających latem zwykle przekracza 15 tysięcy dziennie, ale z powodu pandemii COVID-19 spadła do mniej niż 800. W rezultacie ptaki poszukują towarzystwa i - jak mówią pracownicy Tower of London - zaczynają opuszczać teren twierdzy.

Legenda głosi, że jeśli kruki opuszczą twierdzę, monarchia upadnieShutterstock

W Tower of London mieszka obecnie siedem kruków - sześć wymaganych przez protokół i jeden "zapasowy". Noszą imiona: Jubilee, Harris, Gripp, Rocky, Erin, Poppy i Merlina.

"The Sun" poinformował w czwartek, że dwa ptaki - Merlina i Jubilee - zaczęły już zapuszczać się poza mury twierdzy w poszukiwaniu pożywienia.

Apel o pomoc krukom

Christopher Skaife, który opiekuje się krukami, powiedział tabloidowi, że podczas lockdownu ptaki zaczęły się nudzić, ponieważ nie miały pełnych pojemników na śmieci, które mogłyby przeszukiwać, i były samotne, bo brakowało im dokarmiających je turystów. Dawał krukom pluszowe misie, piłki i piszczące zabawki dla psów, żeby zapewnić im rozrywkę. Zaapelował do ludzi o odwiedzanie Tower of London, żeby "pomóc krukom".

Jak głosi legenda, jeśli sześć mieszkających w Tower of London kruków odleci, to monarchia i londyńska twierdza upadną.

W zeszłym roku Tower of London odwiedziły trzy miliony ludzi. Była to najpopularniejsza płatna atrakcja w Wielkiej Brytanii.

Autor:mart/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock