Królowa Elżbieta II na wystawie kwiatów. Poruszała się elektrycznym wózkiem golfowym

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP

Elżbieta II odwiedziła doroczną wystawę kwiatowo-ogrodniczą, Chelsea Flower Show. Królowa po raz pierwszy nie chodziła po jej terenie, a była obwożona elektrycznym wózkiem golfowym.

Po prawie siedmiomiesięcznym okresie, gdy królowa z powodu problemów zdrowotnych, zwłaszcza z poruszeniem się, bardzo rzadko pokazywała się publicznie, londyńska wystawa Chelsea Flower Show była kolejnym wydarzeniem w ostatnich dniach, w którym uczestniczyła osobiście.

Po raz pierwszy jednak monarchini nie mogła zwiedzić jej na piechotę. Służby zorganizowały jej wózek golfowy.

W weekend królowa Elżbieta II oglądała zawody konne Royal Windsor Horse Show, a w zeszłym tygodniu pojawiła się na otwarciu nowej linii szybkiej kolei miejskiej, nazwanej jej imieniem. To daje nadzieję, że będzie mogła w pełni uczestniczyć w rozpoczynających się za półtora tygodnia obchodach swojego Platynowego Jubileuszu, czyli 70-lecia panowania.

Chelsea Flower Show w barwach Platynowego Jubileuszu królowej

Nawiązania do Platynowego Jubileuszu są obecne w wielu instalacjach kwiatowych podczas tegorocznej edycji Chelsea Flower Show. Elżbieta II, podobnie jak inni członkowie rodziny królewskiej, są regularnymi gośćmi na tej wystawie.

Jak podała stacja BBC News, monarchini uczestniczyła w niej już ponad 50 razy. W poniedziałek byli obecni też jej najmłodszy syn, książę Edward wraz z żoną, księżniczka Beatrycze z mężem oraz kuzyni królowej: Ryszard - książę Gloucester, Edward - książę Kentu, Michał - książę Kentu i księżniczka Aleksandra.

Tegoroczna edycja Chelsea Flower Show po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wraca do swojego tradycyjnego terminu w maju. W 2020 r. wystawa została odwołana, a w 2021 r. odbyła się we wrześniu. Dla publiczności wystawa otwarta zostanie we wtorek. Jak się oczekuje, przez pięć dni jej trwania odwiedzi ją ok. 140 tys. osób.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości