TVN24 | Świat

ITV: Boris Johnson w czasie pierwszego lockdownu miał przyjęcie urodzinowe

TVN24 | Świat

Autor:
asty/tr
Źródło:
PAP

ITV News informuje, że premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson miał przyjęcie urodzinowe podczas pierwszego lockdownu koronawirusowego, w czerwcu 2020 roku. Wcześniej brytyjska prasa donosiła o innych spotkaniach towarzyskich na Downing Street, w czasie gdy w kraju obowiązywały surowe restrykcje.

Brytyjski premier Boris Johnson miał przyjęcie urodzinowe podczas pierwszego koronawirusowego lockdownu, kiedy spotkania towarzyskie w pomieszczeniach były zakazane - podała w poniedziałek ITV News. Według nadawcy w przygotowaniach do przyjęcia, które odbyło się 19 czerwca, uczestniczyła żona premiera, Carrie Johnson, a w wydarzeniu wzięło udział do 30 osób.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

W odpowiedzi na te zarzuty biuro Johnsona w komunikacie przesłanym do ITV oświadczyło: "Grupa pracowników zebrała się na krótko w sali gabinetowej, aby życzyć premierowi wszystkiego najlepszego. Premier był tam krócej niż 10 minut".

Imprezy w biurze Borisa Johnsona w czasie lockdownu

W tym tygodniu ma zostać opublikowany raport w sprawie nieformalnych spotkań towarzyskich i imprez na Downing Street. Od jego wyniku wielu posłów konserwatywnych uzależnia decyzję, czy wysłać wniosek o wotum nieufności wobec Johnsona.

W połowie stycznia "Daily Mirror" ujawnił, że w biurze brytyjskiego premiera na Downing Street regularnie odbywały się alkoholowe spotkania, nazwane "winnymi piątkami" i nie zaprzestano ich po wprowadzeniu restrykcji covidowych, kiedy spotkania towarzyskie były zakazane.

Wcześniej brytyjska prasa donosiła o innych spotkaniach towarzyskich na Downing Street, w czasie gdy w kraju obowiązywały surowe restrykcje związane z pandemią koronawirusa.

Autor:asty/tr

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości