TVN24 | Świat

Ciała 39 osób w naczepie ciężarówki. Kary więzienia dla czterech mężczyzn

TVN24 | Świat

Autor:
ft//now
Źródło:
PAP

Kary pozbawienia wolności od 13 do 27 lat usłyszeli w piątek czterej mężczyźni, których uznano za winnych nieumyślnego zabójstwa 39 osób. Chodzi o głośną sprawę makabrycznego odkrycia, którego dokonano w październiku 2019 roku w Wielkiej Brytanii. Ciała 39 nielegalnych wietnamskich migrantów znaleziono zamknięte w naczepie chłodni ciężarówki. Wyrok wydał sąd w Londynie.

Pochodzący z Irlandii organizator przemytu ludzi, 41-letni Ronald Hughes, który na rozprawie w sierpniu ubiegłego roku przyznał się do 39 zarzutów nieumyślnego zabójstwa, został skazany na 20 lat więzienia, a jego wspólnik 43-letni Gheorghe Nica, Rumun mieszkający w Wielkiej Brytanii, usłyszał wyrok 27 lat więzienia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Maurice Robinson, kierowca ciężarówki z kontenerem chłodnią, w którym znaleziono ciała Wietnamczyków, został skazany na 13 lat i 4 miesiące więzienia.

24-letni Eamon Harrisson, który dowiózł ciężarówkę do Zeebrugge w Belgii, skąd następnie promem kontener popłynął do Wielkiej Brytanii, dostał karę 18 lat więzienia.

Ciała w naczepie ciężarówki

Sprawa dotyczyła wydarzenia z nocy z 22 na 23 października 2019 roku, gdy na terenie parku przemysłowego w Grays na wschód od Londynu w kontenerze chłodni na naczepie ciężarówki odkryto ciała 31 mężczyzn i 8 kobiet, w tym 10 nastolatków. Wszyscy zmarli byli Wietnamczykami.

Kontener tej samej nocy przypłynął promem z Zeebrugge w Belgii. Władze śledcze poinformowały, że wszyscy zmarli w wyniku niedoboru tlenu i wychłodzenia.

Autor:ft//now

Źródło: PAP