Świat

"Skupiamy się na wypełnianiu obietnic, a nie na piciu szampana z miliarderami"

Świat


W przyszłym miesiącu odbędzie się Światowe Forum Ekonomiczne w Davos, gdzie jak co roku zbierze się światowa elita finansowa. Jak przekazała agencja Reutera, powołując się na źródła z Downing Street, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zakazał swoim ministrom udziału w spotkaniu.

Po czwartkowym zwycięstwie w wyborach do Izby Gmin Johnson kilkakrotnie deklarował, że będzie kierował "rządem ludowym", a jego priorytetem jest odpłacenie za zaufanie, które okazali jego Partii Konserwatywnej wyborcy z przemysłowych okręgów północnej i środkowej Anglii, którzy dotychczas zazwyczaj głosowali na Partię Pracy.

Elementem spłacania tego zaufania ma być szybkie dokończenie brexitu, który był istotnym czynnikiem w zmianie preferencji partyjnych przez tych wyborców.

- Skupiamy się na wypełnianiu obietnic złożonych ludziom, a nie na piciu szampana z miliarderami - mówi cytowane przez Reutera źródło.

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

Podobną decyzję, zakazującą wyższym członkom swojej administracji uczestnictwa w spotkaniu w Davos, wydał krótko po objęciu urzędu w 2017 r. prezydent USA Donald Trump. Jednak już rok później sam pojechał na światowe forum.

Odbywające się od 1971 r. w szwajcarskim kurorcie narciarskim Światowe Forum Ekonomiczne co roku gromadzi polityków, liderów biznesu i celebrytów. W 2020 r. odbędzie się ono w dniach 21-24 stycznia.

Wybory w Wielkiej BrytaniiPAP/Reuters

Autor: ft/adso / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: