Świat

Katastrofa budowlana w Wiedniu

Świat


Najprawdopodobniej wybuch gazu doprowadził do zniszczenia kilku kondygnacji budynku w stolicy Austrii, Wiedniu - poinformowała miejscowa policja cytowana przez agencję Reutera.

"W okolicy ulic Pressgasse i Schaeffergase tuż po godzinie 16.30 doszło do eksplozji (przypuszczalnie wybuch gazu)" - czytamy na Twitterze wiedeńskiej policji.

Wybuch pozostawił wielką dziurę w fasadzie, niszcząc trzy najwyższe piętra budynku oraz - jak piszą austriackie media przytaczające sugestię policji - prawdopodobnie uszkadzając też sąsiadujący obiekt.

"Przypuszcza się, że doszło do eksplozji gazu"

Do zdarzenia doszło w czwartym dystrykcie miasta - Wieden - graniczącym ze ścisłym centrum austriackiej stolicy.

W komunikacie straży pożarnej czytamy, że "przyczyna (wybuchu - red.) nie jest jeszcze znana, ale przypuszcza się, że doszło do eksplozji gazu". Mieszkańcy obu budynków zostali objęci ewakuacją.

Z informacji straży pożarnej wynika także, że cztery osoby zostały ciężko ranne, a sześć innych - lżej. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. Po godzinie 18 policja podała na Twitterze: "Liczba poważnie rannych zmniejszyła się do dwóch osób. Dziesięć osób zostało lekko rannych".

Serwis internetowy publicznego nadawcy OeRF informuje, że wybuch był odczuwalny w promieniu kilkuset metrów.

Katastrofa budowlana w WiedniuGoogle Maps/tvn24.pl

Autor: adso, tmw / Źródło: Reuters, orf.at, tvn24.pl