Świat

"Gratulacje, Panie Prezydencie!". Wiceprezydent USA: historyczne przemówienie Trumpa

Świat

[object Object]
Przemówienie prezydenta Donalda Trumpa na placu Krasińskichtvn24
wideo 2/26

Wiceprezydent USA Mike Pence określił czwartkowe przemówienie Donalda Trumpa na placu Krasińskich w Warszawie "historycznym", nazywając amerykańskiego prezydenta państwa "liderem wolnego świata".

"Historyczne przemówienie lidera wolnego świata w Polsce. Gratulacje, Panie Prezydencie!" - napisał Mike Pence na Twitterze.

Do wizyty Donalda Trumpa w Warszawie odniosło się również oficjalne konto Białego Domu na Twitterze. We wpisie zapewniono, że "prezydent USA potwierdza amerykańskie zaangażowanie na rzecz sojuszników podczas drugiej zagranicznej podróży".

Na kilka godzin przed przemówieniem Trumpa na placu Krasińskich jego córka i doradczyni Ivanka Trump złożyła kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie. "To było głęboko poruszające uczucie zobaczyć pomnik Bohaterów Getta w Warszawie oraz Muzeum Historii Żydów Polskich Polin" - napisała na Twitterze.

We wpisie zamieszczonym kilka godzin wcześniej Ivanka Trump oznajmiła, że "jest podekscytowana przyjazdem do Polski i spodziewa się niesamowitego dnia podczas jej pierwszej wizyty w Warszawie".

Autor: kb//now/jb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Benjamin Applebaum/WhiteHouse.gov

Raporty: