Wypadek polskiego autobusu z uczniami na Węgrzech. Pojazd stoczył się do rowu

Świat

Aktualizacja:

Osiem osób zostało rannych, gdy wiozący uczniów z Polski autobus wjechał w poniedziałek do rowu na autostradzie M3 na Węgrzech. Ich obrażenia są niewielkie. Wszyscy poszkodowani wyszli już ze szpitala i kontynuują wycieczkę do Budapesztu.

Do wypadku doszło po godzinie 10 między miejscowościami Kal i Fuezesabony na północnym wschodzie Węgier po stronie autostrady M3 prowadzącej do Budapesztu, w pobliżu popularnego punktu turystycznego Rekettyes.

W autobusie, który niespodziewanie zjechał z prawego pasa i z niewielką szybkością stoczył się do rowu, znajdowały się 33 osoby, uczestniczące w polskiej wycieczce z Rymanowa.

W wypadku lekko rannych zostało pięć uczennic, dwie opiekunki i pilot wycieczki.

Pal Gyorfi, rzecznik Państwowego Ratownictwa Medycznego przekazał agencji MTI, że pięć nastolatek w wieku od 17 do 18 lat oraz 40-letnia nauczycielka i 60-letni pilot zostali przewiezieni z obrażeniami do szpitala w Egerze. Pilot wycieczki doprecyzował potem, że ranna została jeszcze jedna nauczycielka.

Ranni wyszli ze szpitala, w planach wieczorne zwiedzanie Budapesztu

Rzeczniczka szpitala w Egerze Erzsebet Szegedi powiedziała, że wszystkie obrażenia, których doznali Polacy, należały do kategorii lekkich. - Były to stłuczenia, obtarcia. Nikomu nie stało się nic poważniejszego – zapewniła.

Po godzinie 17 konsul Marcin Sokołowski, który pojechał na miejsce wypadku, poinformował, że wszyscy ranni wyszli już ze szpitala.

- Grupa kontynuuje podróż autokarem zastępczym do Budapesztu, mają w planach wieczorne zwiedzanie - dodał.

Rzeczniczka policji w Egerze Nikoletta Kovacs przekazała, że przyczyny wypadku jeszcze nie zostały ustalone, a jego okoliczności bada policja w Fuezesabony. W sprawie przesłuchiwany jest kierowca.

Do wypadku doszło w Kal na północnym wschodzie Węgier Google Maps

Autor: akw//rzw / Źródło: PAP, Origo.hu, tvn24