Władze Węgier w nagraniu wideo wzywającym do pokoju pokazały mapę Ukrainy bez Krymu

Autor:
asty
/ prpb
Źródło:
PAP
Spot węgierskiego rządu
Spot węgierskiego rząduYouTube/Magyarország Kormánya
wideo 2/2
YouTube/Magyarország KormányaSpot węgierskiego rządu

W przygotowanym przez węgierski rząd spocie wzywającym do pokoju w Ukrainie przedstawiono mapę tego kraju, ale bez Krymu. Portal Telex zwrócił uwagę, że tylko nieliczne państwa, takie jak Białoruś, Afganistan i Korea Północna uznają, że Krym należy do Rosji.

Zobacz także: Ukraina walczy. Relacja w tvn24.pl

"Dziesiątki tysięcy osieroconych dzieci, setki tysięcy zniszczonych domów, ponad 10 milionów ludzi zmuszonych do opuszczenia swojego miejsca zamieszkania. Wojna trwa i może przerodzić się w wojnę globalną" – przestrzega półminutowy film z wojennymi obrazami przygotowany przez węgierski rząd.

W pewnym momencie na krótko pojawia się zaznaczono na czerwono mapa Ukrainy, jednak granice państwa nie obejmują Krymu, który został nielegalnie anektowany przez Rosję w 2014 roku.

Nieliczne kraje uznają Krym za rosyjski

Końcowy obraz przedstawia zdjęcie ze mszy świętej na placu Lajosa Kossutha w Budapeszcie podczas kwietniowej wizyty papieża Franciszka na Węgrzech. Podpis mówi: "Czas na pokój!".

Jak przypomina portal, na arenie międzynarodowej tylko nieliczne państwa, takie jak Białoruś, Kambodża, Burundi, Afganistan, Sudan, Zimbabwe i Korea Północna uznają, że Krym należy do Rosji. Cały zachodni świat uważa aneksję półwyspu za nielegalną.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty / prpb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: youtube.com/@magyarorszag_kormanya

Pozostałe wiadomości