W Watykanie, bez podróży, bez audiencji. Tak będzie wyglądał papieski urlop

TVN24 | Świat

Autor:
pp//rzw
Źródło:
PAP
ReutersAudiencja z udziałem papieża Franciszka

Od 1 lipca papież Franciszek rozpoczyna urlop, który jak co roku spędzi w Domu św. Marty w Watykanie. Ograniczy swoje zajęcia, między innymi zawieszone zostaną audiencje generalne. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Od początku pontyfikatu Franciszek nie wyjeżdża na wakacje i spędza lipiec w Watykanie w Domu św. Marty, w którym mieszka. Jego letni wypoczynek polega na odwołaniu większości audiencji. W tym roku z powodu pandemii program publicznych zajęć jest i tak znacznie ograniczony, a liczba spotkań w papieskim kalendarzu - zredukowana. Franciszek nie ma też w planach żadnych podróży, ani zagranicznych, ani po Włoszech.

Dom św. Marty w Watykanie, w którym mieszka papież FranciszekShutterstock

Papież będzie spotykał się z wiernymi na niedzielnej modlitwie

Papież w czasie urlopu będzie nadal spotykać się z wiernymi na niedzielnej modlitwie Anioł Pański na placu Świętego Piotra. Uczestniczy w nich ograniczona liczba osób wpuszczanych na plac, co wiąże się z koniecznością zachowania dystansu.

Papież Franciszek rozpoczyna urlopPAP/EPA/CLAUDIO PERI

Audiencje generalne, które od marca odbywają się bez bezpośredniego udziału wiernych w bibliotece Pałacu Apostolskiego, zostaną wznowione 5 sierpnia. Nie wiadomo jeszcze, czy przywrócony zostanie wówczas udział wiernych w tych środowych spotkaniach.

Autor:pp//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/CLAUDIO PERI