TVN24 | Świat

W Watykanie ruszają szczepienia

TVN24 | Świat

Aktualizacja:
Autor:
tas/kg
Źródło:
PAP

W Watykanie ruszyła kampania dotycząca szczepień przeciwko COVID-19 - poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej. Punkt urządzono w atrium Auli Pawła VI.

Zaszczepione zostaną wszystkie osoby, korzystające z usług watykańskiej służby zdrowia, które zgłosiły taką chęć - przekazała w środę Stolica Apostolska.

Szczepionkę ma też dostać 84-letni papież Franciszek, który w niedawnym wywiadzie telewizyjnym powiedział, że się na nią zapisał. Zaszczepiony zostanie również emerytowany papież Benedykt XVI, który ma 93 lata.

Oglądaj TVN24 w internecie>>>

Benedykt XVI mieszka obecnie w rezydencji w Ogrodach Watykańskich.

"Wszyscy powinni się zaszczepić"

- Uważam, że z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić, to opcja etyczna, bo stawką jest zdrowie, życie, także życie innych - powiedział w wywiadzie dla włoskiej stacji telewizyjnej Canale 5 Franciszek. - Zaczniemy tu szczepienia. Ja zapisałem się, trzeba to zrobić - dodał.

Papież apeluje o zapewnienie dostępu do szczepionek przeciw koronawirusowi

Papież przyznał również, że "nie wie, dlaczego ktoś mówi, że szczepionka jest niebezpieczna" - Jeśli lekarze przedstawiają ją jako coś dobrego, co nie stanowi specjalnego zagrożenia, czemu jej nie przyjąć? - pytał. Ocenił też: - Jest samobójczy negacjonizm, którego nie potrafię wyjaśnić. Bo dzisiaj trzeba przyjąć szczepionkę.

W Watykanie w minionych miesiącach wykryto przypadki zakażeń koronawirusem wśród pracowników, rezydentów Domu Świętej Marty, gdzie mieszka też papież Franciszek, oraz wśród żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej.

Szczepionka Pfizer-BioNTech przeciw COVID-19PAP/AFP

Autor:tas/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: