Franciszek wzywa do modlitwy za tych, którzy "pracują w mediach, w komunikowaniu, w informowaniu"

TVN24 | Świat

Autor:
pp/kab
Źródło:
PAP
Specjalne Urbi et Orbi przy zamkniętym placu św. PiotraReuters
wideo 2/36
ReutersSpecjalne Urbi et Orbi przy zamkniętym placu św. Piotra

Ludziom mediów dedykował swoją poranną mszę w Domu Świętej Marty papież Franciszek. Za pośrednictwem mediów społecznościowych wezwał w środę do modlitwy za wszystkich dziennikarzy i pracowników środków przekazu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Na redagowanym w dziewięciu językach (w tym także po polsku) oficjalnym profilu papieża Franciszka na Twitterze zamieszczono słowa: "Módlmy się wspólnie za wszystkich tych, którzy pracują w mediach, w komunikowaniu, w informowaniu, aby ludzie nie czuli się tak samotni, i aby wspierali wychowywanie dzieci, módlmy się za tych wszystkich, którzy pomagają nam znieść ten czas zamknięcia".

Słowa te papież wypowiedział wcześniej we wprowadzeniu do porannej mszy w kaplicy Domu Świętej Marty. Podkreślił, że "dzisiaj chciałby, abyśmy modlili się za tych wszystkich, którzy pracują w mediach".

Apel papieża o globalny rozejm

W niedzielę Franciszek zaapelował o globalny rozejm w związku z pandemią COVID-19.

Zwracając się z biblioteki w Pałacu Apostolskim, podczas kolejnej modlitwy Anioł Pański bez udziału wiernych, Franciszek powiedział: - W minionych dniach sekretarz generalny ONZ wystosował apel o globalny i natychmiastowy rozejm we wszystkich zakątkach świata, odwołując się do aktualnego kryzysu z powodu Covid-19, który nie zna granic. To apel o totalne zawieszenie broni - podkreślił papież.

- Przyłączam się do tych, którzy przyjęli ten apel i zachęcam wszystkich, by za nim podążyli, zatrzymując wszelkie formy działań wojennych i działając na rzecz stworzenia korytarzy dla pomocy humanitarnej, otwarcia na dyplomację, troskę o tych, którzy są najsłabsi - mówił Franciszek.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Uroczystości Wielkiego Tygodnia bez udziału wiernych

Z powodu pandemii COVID-19 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem papieża w tym roku wyjątkowo nie odbędzie się w Koloseum, a na placu Świętego Piotra w Watykanie. Poza tym nie odbędzie się msza Krzyżma Świętego w Wielki Czwartek, zaś msza Wieczerzy Pańskiej, która inauguruje Triduum Paschalne, będzie odprawiona w Watykanie.

Wszystkie uroczystości Wielkiego Tygodnia odbędą się bez udziału wiernych i będą transmitowane.

Autor:pp/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: