TVN24 | Świat

Franciszek zaproszony na Ukrainę. Kijów liczy na papieski "moralny i duchowy autorytet"

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Ukraiński rząd poinformował, że premier tego kraju Denys Szmyhal podczas audiencji u papieża Franciszka zaprosił Ojca Świętego do złożenia wizyty na Ukrainie, która w tym roku obchodzi 30-lecie niepodległości.

Premier Denys Szmyhal przekazał papieżowi Franciszkowi zaproszenie na Ukrainę w imieniu prezydenta Wołodymyra Zełenskiego - czytamy w komunikacie rządowym. Podczas audiencji rozmawiano między innymi o pomocy humanitarnej, rozwoju dwustronnych stosunków i pandemii COVID-19 - dodano.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Szef ukraińskiego rządu podziękował papieżowi za "ważny wkład w zagwarantowanie stabilności w regionie europejskim oraz za starania Stolicy Apostolskiej na rzecz zakończenia wojny i przywrócenia pokoju na Ukrainie".

Kijów liczy na papieski "moralny i duchowy autorytet"

Ocenił, że misja papieża "jako obrońcy sprawiedliwości jest niezmiernie istotna w decydującym dla Ukrainy okresie". Wyraził też nadzieję na to, że papieski "moralny i duchowy autorytet będzie w stanie odegrać ważną rolę i pomoże w przywróceniu pokoju na Ukrainie".

W ostatnich latach przedstawiciele Kościoła na Ukrainie wyrażali nadzieję na wizytę Franciszka w ich kraju. Sam Zełenski osobiście zaprosił papieża na Ukrainę podczas ubiegłorocznej audiencji. Zaproszenie wystosował też poprzedni prezydent Petro Poroszenko.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: