Świat

35 minut Kurza z papieżem. Rozmowa o "potrzebie solidarności między narodami"

Świat


Papież Franciszek przyjął na poniedziałkowej audiencji kanclerza Austrii Sebastiana Kurza. W komunikacie Watykanu wydanym po spotkaniu poinformowano, że jednym z tematów rozmów była migracja. Papież otrzymał zaproszenie do Salzburga na obchody 200-lecia powstania kolędy "Cicha noc".

Kurz, który od grudnia zeszłego roku kieruje austriackim rządem, rozmawiał z Franciszkiem 35 minut.

Papież wręczył kanclerzowi tekst swego tegorocznego orędzia na Światowy Dzień Pokoju, w którym poruszył temat migracji. Watykaniści odczytują ten gest jako sugestię papieża dla Austrii w kwestii integracji migrantów.

Zaproszenie do Salzburga

W nocie wydanej przez Watykan po rozmowie Kurza z Franciszkiem i jego najbliższymi współpracownikami, wśród poruszonych tematów wymieniono znaczenie ochrony życia i rodziny, oraz krzewienia dobra wspólnego w społeczeństwie, zwłaszcza w najsłabszych warstwach.

Watykańskie biuro prasowe podało, że mowa była też o wkładzie Austrii w UE i o "potrzebie solidarności między narodami", a także o migracji i pokoju.

Uczestniczący w drugiej, publicznej części audiencji burmistrz Salzburga Heinz Schaden zaprosił Franciszka na obchody przypadającej w tym roku 200. rocznicy powstania kolędy "Cicha noc".

Autor: pk/AG / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: