TVN24 | Świat

Papież nie poprowadzi mszy. Przez atak rwy

TVN24 | Świat

Autor:
dg//now
Źródło:
PAP
Papież Franciszek w maseczce
Papież Franciszek w maseczce

Ze względu na bolesną rwę kulszową papież Franciszek znów odwołał swój udział w uroczystościach, którym miał przewodniczyć. W niedzielę nie odprawi porannej mszy świętej. Przełożył również zaplanowane na poniedziałek spotkanie z korpusem dyplomatycznym.

W komunikacie przekazanym w sobotę dziennikarzom dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni napisał, że z powodu ponownego ataku rwy kulszowej papież nie odprawi mszy świętej w Niedzielę Słowa Bożego w bazylice Świętego Piotra. W jego zastępstwie uczyni to przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Nowej Ewangelizacji arcybiskup Rino Fisichella. W południe papież zwróci się natomiast do wiernych przed modlitwą Anioł Pański z biblioteki w Pałacu Apostolskim.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Następnie rzecznik dodał, że przełożone zostało tradycyjne spotkanie Franciszka z ambasadorami akredytowanymi przy Stolicy Apostolskiej, które miało odbyć się w poniedziałek. W jego trakcie co roku papież podsumowuje wydarzenia na świecie.

Tego dnia po południu nieszpory w bazylice Świętego Pawła za Murami na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odprawi, także w zastępstwie Franciszka, przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Krzewienia Jedności Chrześcijan kardynał Kurt Koch - poinformowano w Watykanie.

Kolejny atak rwy kulszowej

Rwa kulszowa to choroba powodująca silny ból promieniujący od dolnej części pleców wzdłuż nerwu kulszowego do dolnej części ciała. Poprzednio dolegliwości związane z rwą kulszową zmusiły papieża do zmiany planów na przełomie roku. 1 stycznia porannej mszy z okazji Światowego Dnia Pokoju przewodniczył watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin.

Wtedy pierwszy raz od wielu lat 84-letni Franciszek musiał opuścić papieskie wydarzenie ze względów zdrowotnych.

Autor:dg//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości