TVN24 | Świat

Papież wciąż nie opuścił szpitala. Kontynuują leczenie, by "mógł jak najszybciej wrócić do Watykanu"

TVN24 | Świat

Autor:
tas/adso
Źródło:
PAP

Papież Franciszek nadal przebywa w klinice Gemelli po operacji jelita grubego i nie wiadomo, kiedy ją opuści. We wtorek Stolica Apostolska podała, że "papież kontynuuje leczenie i rehabilitację, by móc jak najszybciej wrócić do Watykanu".

"Ojciec Święty kontynuuje przewidzianą kurację i rehabilitację, co pozwoli mu jak najszybciej wrócić do Watykanu" - przekazał we wtorkowym komunikacie dyrektor biura prasowego Matteo Bruni.

Jak dodał, papież "spośród wielu chorych, których spotkał w tych dniach, myśl kieruje szczególnie do tych, którzy nie mogą wrócić do domu, aby mogli przeżyć ten czas jako szansę, także w bólu, by otworzyć się z czułością na brata czy siostrę, chorych na łóżkach obok, z którymi dzieli się podobne doświadczenie ludzkiej kruchości".

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

W poniedziałek Watykan wyjaśnił, że Franciszek pozostanie w szpitalu jeszcze kilka dni. Według nieoficjalnych informacji może opuścić klinikę w najbliższą środę lub w czwartek.

4 lipca w rzymskiej klinice Gemelli papież przeszedł zabieg chirurgiczny w znieczuleniu ogólnym z powodu uchyłkowatości okrężnicy. Operacja trwała około trzech godzin i przebiegła pomyślnie.

Autor:tas/adso

Źródło: PAP