TVN24 | Świat

Krewny księżnej Diany będzie błogosławionym. Papież zaaprobował dekret o heroiczności cnót

TVN24 | Świat

Autor:
mp//now
Źródło:
PAP

Krewny księżnej Diany, ksiądz George Spencer będzie błogosławionym - poinformował w sobotę Watykan. Przodek księżnej Walii w XIX wieku opuścił Kościół anglikański i został katolickim księdzem.

W sobotę Watykan poinformował o zatwierdzonych przez papieża dekretach. Jeden z nich dotyczy urodzonego w 1799 roku w Londynie George'a Spencera, który przyjął święcenia kapłańskie w Kościele anglikańskim w 1824 roku. Sześć lat później przeszedł do Kościoła katolickiego. Następnie przystąpił do zgromadzenia pasjonistów i przyjął imię Ignacy od świętego Pawła.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Przodek księżnej Walii wystąpił między innymi z ideą Krucjaty Modlitwy w intencji nawrócenia Anglii, za co był krytykowany. Przez wiele lat działał na rzecz nawrócenia Anglii na katolicyzm. Zmarł w Szkocji w 1864 roku.

Jak poinformował Watykan, papież Franciszek zaaprobował dekret o heroiczności cnót Spencera, co oznacza ważny krok ku beatyfikacji.

Wymogiem ogłoszenia kandydata na ołtarze błogosławionym jest też uznanie cudu uzdrowienia przypisywanego jego wstawiennictwu.

Księżna DianaBettmann/GettyImages

Autor:mp//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Bettmann/GettyImages