TVN24 | Świat

Telefon od brata, biografia w prezencie. Benedykt XVI skończył 93 lata

TVN24 | Świat

Autor:
pp/kg
Źródło:
PAP

Benedykt XVI obchodził w czwartek 93. urodziny. Z powodu pandemii COVID-19 nie odwiedzają go goście, ale otrzymuje za to bardzo wiele życzeń telefonicznie, listownie i za pośrednictwem internetu. Papież emeryt modli się także za chorych - poinformował jego osobisty sekretarz arcybiskup Georg Gaenswein.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Od swojego ustąpienia w 2013 roku Benedykt XVI mieszka w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich.

W wypowiedzi dla oficjalnego portalu Stolicy Apostolskiej, Vatican News, osobisty sekretarz papieża emeryta Georg Gaenswein podkreślił, że Benedykt XVI otrzymuje bardzo wiele życzeń składanych telefonicznie oraz listownie i za pośrednictwem Internetu. Do byłego papieża zadzwonił z Niemiec jego starszy brat ksiądz Georg Ratzinger.

Joseph Ratzinger skończył 93 lataWikimedia (CC BY SA 2.0)/Giuseppe Ruggirello

Abp Gaenswein dodał, że "Benedykt XVI jest stale informowany o przebiegu pandemii koronawirusa i codziennie modli się za chorych". - Był szczególnie poruszony śmiercią wielu księży, lekarzy i pielęgniarzy, zwłaszcza na północy Włoch, podczas pełnienia służby na rzecz chorych - zaznaczył prefekt Domu Papieskiego. Zapewnił, że Joseph Ratzinger "uczestniczy w bólu" z zaniepokojeniem, ale i nadzieją.

Wkrótce ukaże się biografia Benedykta XVI

Rano, według relacji sekretarza, jubilat otrzymał w prezencie swoją ukazującą się wkrótce obszerną biografię napisaną przez niemieckiego dziennikarza Petera Seewalda, z którym razem wydali kilka książek oraz wywiadów. - Początkowo Seewald zamierzał osobiście wręczyć książkę emerytowanemu papieżowi w tych dniach. Niestety pandemia to uniemożliwiła - wyjaśnił abp Gaenswein.

Tom nosi tytuł "Benedykt XVI - życie".

Autor:pp/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikimedia (CC BY SA 2.0)/Giuseppe Ruggirello