TVN24 | Świat

"Wyścig między wariantem Delta a szczepieniami". Irlandia wstrzymuje znoszenie obostrzeń

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Irlandzki rząd podjął decyzję o odroczeniu zniesienia niektórych ograniczeń dotyczących koronawirusa – ogłosił we wtorek premier tego kraju Micheal Martin. Dotyczy to głównie otwarcia wnętrz restauracji i barów.

Biorąc pod uwagę zwiększoną transmisję wariantu Delta, naukowcy doradzający irlandzkiemu rządowi opowiadają się za ograniczeniem dostępu do możliwości spożywania posiłków w pomieszczeniach do osób w pełni zaszczepionych lub tych, które wyzdrowiały po zakażeniu koronawirusem.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

- Najbezpieczniejszym sposobem na powrót do możliwości pełnego korzystania z pomieszczeń w restauracjach jest czasowe ograniczenie dostępu do osób, które zostały w pełni zaszczepione lub wyzdrowiały z COVID-19 – powiedział premier Irlandii Micheal Martin.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: CZYM JEST WARIANT DELTA

"Wyścig między wariantem Delta a szczepieniami"

Jak wyjaśnił premier, odroczenie ma na celu umożliwienie rządowi wprowadzenia systemu weryfikacji szczepień lub odporności klientów. - Jesteśmy w trakcie wyścigu między wariantem Delta a szczepieniami – podkreślił Martin. - I chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby szczepienia wygrały – dodał.

Według rządowych danych w Irlandii, liczącej pięć milionów mieszkańców, podano cztery miliony dawek szczepionki. W pełni zaszczepione jest 41 procent mieszkańców tego kraju, 65 procent otrzymało jedną dawkę. Według najnowszych danych opublikowanych w poniedziałek Irlandia zarejestrowała 305 nowych zakażeń. Łącznie w tym kraju stwierdzono 271 589 infekcji i 4 989 zgonów.

Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: