W rzece na granicy Ukrainy i Rumunii znaleziono kolejne ciało mężczyzny

Źródło:
PAP
98-latka uciekła z terenów okupowanych przez Rosję. Pokonała pieszo 10 kilometrów
98-latka uciekła z terenów okupowanych przez Rosję. Pokonała pieszo 10 kilometrównpu.gov.ua
wideo 2/2
98-latka uciekła z terenów okupowanych przez Rosję. Pokonała pieszo 10 kilometrównpu.gov.ua

W rzece Cisa na granicy ukraińsko-rumuńskiej znaleziono trzydzieste ciało mężczyzny od początku inwazji na pełną skalę w Ukrainie - poinformowała ukraińska straż graniczna. Ciało znaleziono po stronie rumuńskiej, trwa jego identyfikacja. Jak dodają służby, to miejsce, gdzie "straż graniczna stale odnotowuje próby przekroczenia granicy państwowej".

W rzece Cisa na granicy Ukrainy z Rumunią, przez którą ukraińscy mężczyźni uciekają przed powołaniem do armii za granicę, znaleziono ciało 30. topielca – poinformowała w piątek Państwowa Straż Graniczna Ukrainy.

"Ciało mężczyzny z oznakami długiego przebywania w wodzie znaleziono wczoraj (w czwartek - red.) w godzinach dziennych. Nie znaleziono przy nim żadnych dokumentów" - przekazano w komunikacie Państwowej Straży Granicznej Ukrainy. Jak wyjaśniono, ciało znajdowało się po rumuńskiej stronie granicy, trwają czynności mające na celu ustalenie tożsamości utoniętej osoby.

Rzeka Cisa. Miejsce, gdzie odnaleziono ciałodpsu.gov.ua

Państwowa Straż Graniczna powiadomiła, że jest to już trzydziesty przypadek odnalezienia w wodach Cisy zwłok mężczyzny od początku wojny Rosji przeciw Ukrainie na pełną skalę.

"Od początku inwazji Rosji na pełną skalę na terytorium Ukrainy jest to już trzydziesty przypadek odnalezienia ciała płci męskiej na rzecznym odcinku granicy, gdzie straż graniczna stale odnotowuje próby przekroczenia granicy państwowej" - głosi komunikat.

W rzece Cisa na granicy ukraińsko-rumuńskiej znaleziono ciałoGoogle Maps

Autorka/Autor:ek//mrz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: dpsu.gov.ua