Świat

20 osób zginęło pod gruzami. W budynku nielegalnie działała szkoła

Świat


20 osób zginęło w środowej katastrofie budowlanej w mieście Lagos w Nigerii - poinformował w piątek przedstawiciel nigeryjskich władz. 45 żywych osób wydobyto spod gruzów zawalonego budynku, w którym mieściła się szkoła podstawowa.

Przedstawiciel służby zdrowia Jide Idris zaznaczył, że 10 dzieci i czworo dorosłych wciąż znajduje się pod opieką lekarzy. "Z miejsca zdarzenia dwadzieścia ciał przewieziono do kostnic w Lagos" - podkreślił w oświadczeniu.

Zakończyli poszukiwania

W czwartek nigeryjskie władze poinformowały o wstrzymaniu akcji poszukiwawczej na miejscu środowej katastrofy. Media podawały, że w budynku mogło znajdować się nawet stu uczniów. Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Gubernator stanu Lagos Akinwunmi Ambode wskazał, że budynek był przeznaczony do zburzenia, a szkoła działała w nim nielegalnie. Okoliczni mieszkańcy powiedzieli agencji Reutera, że w ostatnich latach w tym rejonie zawaliło się wiele budynków. Jak zauważa Reuters, ze względu na niską jakość materiałów budowlanych oraz nieprzestrzeganie regulacji w Nigerii często dochodzi do takich katastrof. Aglomerację Lagos w południowo-zachodniej Nigerii zamieszkuje ponad 20 mln ludzi.

Do katastrofy doszło w Lagos w Nigerii Mapy Google, tvn24.pl

Autor: /ja / Źródło: PAP