Świat

Premier May pojawi się na okładce pisma modowego

Świat

Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.comPremier May pojawi się na okładce "Vogue'a"

Na okładce słynnego amerykańskiego miesięcznika "Vogue" poświęconego modzie pojawi się zdjęcie premier Wielkiej Brytanii - podały służby prasowe rządu. Theresie May, znanej z zamiłowania do strojów, "Vogue" poświęci kwietniowy numer.

Znajdą się w nim zdjęcia zrobione w oficjalnej wiejskiej rezydencji brytyjskich premierów w Chequers przez amerykańską fotograf Annie Leibovitz, której sławę przyniosły portrety kobiet. Leibovitz fotografowała pierwsze damy USA Michelle Obamę i Hillary Clinton, a w zeszłym roku przygotowała serię zdjęć Elżbiety II i brytyjskiej rodziny królewskiej z okazji 90. urodzin królowej. May pozowała w Chequers w tym miesiącu i udzieliła wywiadu, który będzie towarzyszyć zdjęciom. O ile pierwsza kobieta na stanowisku szefa rządu w Londynie Margaret Thatcher pojawiła się w brytyjskiej edycji "Vogue'a", May będzie pierwszą brytyjska przywódczynią, której miesięcznik poświęci edycję amerykańską.

May, której upodobanie do zwracających uwagę pantofli jest dobrze znane, od dawna ceni sobie amerykańskie czasopismo. Zapytana przez Radio BBC w 2014 roku, jaki luksus chciałaby mieć ze sobą na bezludnej wyspie, wybrała dożywotnią prenumeratę "Vogue'a". W zeszłym roku brytyjska premier dostała się pod ostrzał krytyki za swój ekstrawagancki gust, kiedy na zdjęciu do wywiadu w gazecie wystąpiła w skórzanych spodniach kosztujących zdaniem mediów prawie 1,2 tysiąca dolarów (995 funtów). Do ulubionego typu butów brytyjskiej premier zaliczają się różnego rodzaju pantofle w cętki leoparda, eksponowane przez media już od ponad 10 lat.

Autor: mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com

Tagi:
Raporty: