Doradca Putina: walka z terroryzmem wymaga współpracy Rosji i USA


Walka z terroryzmem wymaga bardziej aktywnej współpracy wszystkich państw, w tym Rosji i USA, które w tej kwestii mają wspólne cele strategiczne – oświadczył Jurij Uszakow, doradca prezydenta Władimira Putina ds. polityki zagranicznej.

Jurij Uszakow przypomniał, że temat walki z terroryzmem został poruszony podczas spotkania prezydentów Rosji i USA podczas szczytu G-20 w tureckiej Antalyi.

Po spotkaniu Władimira Putina i Baracka Obamy władze w Moskwie i Waszyngtonie oświadczyły, że "cele strategiczne obydwu państw są zbliżone, istnieją jednak rozbieżności dotyczące taktyki działań".

- Obecna sytuacja wymaga bardziej aktywnej współpracy wszystkich państw, a zwłaszcza takich jak USA i Rosji, które ponoszą szczególną odpowiedzialność za bezpieczeństwo w świecie, a także za walkę z terroryzmem, jako jednym z zagrożeń dla świata - powiedział dziennikarzom doradca Władimira Putina ds. polityki zagranicznej.

Koordynacja wysiłków

Poinformował ponadto, że 26 listopada prezydent Francji Francois Hollande złoży roboczą wizytę w Moskwie.

Tematem jego rozmów z Putinem będzie sytuacja w Syrii oraz koordynacja wysiłków w walce z terroryzmem.

- Dialog z francuskim prezydentem ma szczególne znaczenie w związku z zamachami terrorystycznymi w Paryżu oraz aktem terroryzmu na samolot rosyjski w Synaju. To powinno być dla wszystkich zrozumiałe – podkreślił Uszakow.

Sytuacja w Syrii będzie także tematem rozmów Putina z królem Jordanii Abdulahhem II podczas ich spotkania 24 listopada.

Według słów Uszakowa, 30 listopada, podczas szczytu klimatycznego w Paryżu, dojdzie także do spotkania Putina z premierem Izraela Binjaminem Netanjahu.

Autor: tas\mtom / Źródło: TASS, RIA Nowosti

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości