TVN24 | Świat

Prawnik: wyniki sekcji zwłok Briana Laundriego niejednoznaczne

TVN24 | Świat

Autor:
asty
Źródło:
NBC News

Steven Bertolino, prawnik rodziny Briana Laundriego, zwraca uwagę, że w sprawie partnera Gabby Petito nie ustalono żadnej przyczyny śmierci. "Szczątki wysłano do antropologa w celu przeprowadzenia dalszych badań" – przekazał.

Szczątki Briana Laudriego zostały wysłane do antropologa "w celu przeprowadzenia dalszych badań" po tym, jak "wyniki sekcji zwłok okazały się niejednoznaczne" - twierdzi prawnik rodziny mężczyzny, Steven Bertolino. - Nie ustalono sposobu ani przyczyny śmierci – poinformował w oświadczeniu dla NBC News.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Bertolino podkreślił, że nie podano mu informacji, kiedy antropolog zakończy ocenę szczątków Laundriego, które ostatecznie - jak powiedział - zostaną poddane kremacji. Rodzina mężczyzny nie planuje w najbliższym czasie przeprowadzania pogrzebu i rozważa prywatną ceremonię w późniejszym momencie – dodał.

Odnalezienie szczątek Briana Laundriego

Szczątki Briana Laundriego znaleziono w 20 października w rezerwacie Carlton na Florydzie po ponad miesiącu poszukiwań w związku z zabójstwem jego narzeczonej Gabby Petito, znalezionej w stanie Wyoming.

Szczątki - opisane przez Departament Policji North Port jako "wyglądające jak szkielet" – zostały uznane 21 października za należące do Briana Laundriego na podstawie dokumentacji stomatologicznej. Według amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego (FBI) szczątki znaleziono obok przedmiotów osobistych, takich jak plecach i notatnik należący do Laudriego.

Steven Bertolino podkreślił, że to rodzice mężczyzny pomogli doprowadzić funkcjonariuszy FBI i policjantów z North Port do Parku Myakkahatchee Creek. Odrzucił pogląd, że rodzina wiedziała wcześniej, że ich syn może zniknąć lub że doszło do zawarcia umowy z prokuratorami, aby pomóc w poszukiwaniach.

Zabójstwo Gabby Petito

Blogerka i podróżniczka Gabby Petito zaginęła podczas podróży po kraju ze swym partnerem Brianem Laundrie. Wyruszyli furgonetką z Florydy na zachód, by odwiedzić parki narodowe w tej części USA. Petito regularnie publikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z wyprawy, po raz ostatni 25 sierpnia. Pod koniec sierpnia po raz ostatni też kontaktowała się ze swoją rodziną.

1 września Laundrie sam wrócił furgonetką swej przyjaciółki do domu na Florydzie. Mężczyzna po kilkunastu dniach przepadł bez śladu, a rodzina zgłosiła jego zaginięcie. Policja na Florydzie wszczęła poszukiwania Laundriego.

Rodzina Gabby Petito powiadomiła policję o jej zaginięciu 11 września. Władze rozpoczęły wtedy zakrojone na szeroką skalę poszukiwania - niedługo później w Parku Narodowym Grand Teton w stanie Wyoming znaleziono zwłoki 22-letniej blogerki. Koroner stwierdził, że Petito padła ofiarą zabójstwa. W pierwszej połowie października władze poinformowały, że przyczyną śmierci kobiety było uduszenie.

Autor:asty

Źródło: NBC News