Wyciek płynnego azotu w zakładzie drobiarskim. Sześć osób nie żyje

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

W wyniku wycieku płynnego azotu w zakładzie drobiarskim w miejscowości Gainesville w północno-wschodniej części amerykańskiego stanu Georgia zginęło co najmniej sześć osób, a kilkanaście osób zostało hospitalizowanych - podała agencja AP.

W czwartek w zakładzie drobiarskim w miejscowości Gainesville doszło do wycieku płynnego azotu. Rzeczniczka lokalnych służb ratunkowych powiedziała, że pięć osób zmarło na miejscu, a jedna po przewiezieniu do szpitala. Wśród osób hospitalizowanych trzy są w stanie krytycznym.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Wyciek miał miejsce w godzinach przedpołudniowych lokalnego czasu w zakładzie Prime Pak Foods nieopodal Atlanty. Podczas akcji ratowniczej rannych zostało czterech strażaków. Wcześniej z obawy przed wybuchem ewakuowano uczniów z pobliskiej szkoły podstawowej, zamknięty został też teren w promieniu 2,5 kilometra od zakładu.

Zakład drobiarski w Gainesville jest największym tego typu w Georgii. Zajmuje się przetwarzaniem surowego mięsa kurczaków na produkty spożywcze, przygotowuje także mięso dla restauracji.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości