TVN24 | Świat

Zaginęła z dziećmi dwie dekady temu. Jej samochód znaleziono w rzece

TVN24 | Świat

Autor:
momo\mtom
Źródło:
CNN
Wrak samochodu znaleziono w rzece Ohio na wysokości miasta Aurora w stanie Indiana
Google MapsWrak samochodu znaleziono w rzece Ohio na wysokości miasta Aurora w stanie Indiana

Z rzeki Ohio w Stanach Zjednoczonych policja wydobyła wrak samochodu osobowego. Pojazd należał do kobiety, która zaginęła z dwójką dzieci blisko 20 lat temu - donosi CNN. 

26-letnia Van Nguyen i dwójka jej dzieci - czteroletnia Kristina i trzyletni John - zaginęli w 2002 roku w okręgu miejskim Delhi na przedmieściach Cincinnati w stanie Ohio.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W raporcie policyjnym znajdującym się w Biurze Prokuratora Generalnego Ohio widnieje informacja, że kobieta poruszała się zielonym nissanem pathfinderem z 1997 roku. "Nguyen zostawiła wiadomość, w której napisała, że zamierza wjechać do rzeki Ohio" - zaznaczono w raporcie sprzed dwóch dekad.

W sprawie wszczęto wówczas śledztwo, jednak z uwagi na brak postępów w poszukiwaniach dochodzenie zostało zamrożone.

Wznowienie poszukiwań i odkrycie zatopionego pojazdu

W tym roku miejscowa policja postanowia raz jeszcze przyjrzeć się sprawie, wykorzystując technologię sonarową, która znacznie rozwinęła się w ciągu ostatnich 20 lat. Do akcji zaangażowano zespół nurków oraz ekspertów z departamentu zasobów naturalnych stanu Indiana. Zespół przez sześć miesięcy przeczesywał wody rzeki Ohio w poszukiwaniu śladów.

Jak donosi CNN, w ubiegłym tygodniu śledczym udało się znaleźć "trzy unikalne obiekty". Nowe poszlaki doprowadziły do wraku pojazdu. Samochód znajdował się na dnie rzeki na wysokości miasta Aurora w stanie Indiana, położonego około 40 kilometrów na zachód od Delhi.

Policja potwierdziła, że to pojazd należący do Van Nguyen. Teraz śledczy ustalają, czy rodzina znajdowała się w środku.

Autor:momo\mtom

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Delhi Township Police Ohio