TVN24 | Świat

Goście weselni "czuli dziwne mrowienie, niepokój i suchość w ustach". W lasagne wykryto THC

TVN24 | Świat

Autor:
ads\mtom
Źródło:
CNN
Longwood w USA
Google EarthLongwood w USA

Na weselu nieopodal Orlando w USA kilkoro gości miało objawy "związane z zażyciem narkotyków". Jak się okazało, panna młoda i odpowiedzialna za catering na jej weselu kobieta dodały marihuanę do przygotowanych dań. Kobiety zostały aresztowane.

Wesele odbyło się 19 lutego w miejscowości Longwood, obok Orlando na Florydzie. Kilka bawiących się na nim osób słabo się poczuło. Niektórzy goście opisywali, że byli "odurzeni" i odczuwali "dziwne mrowienie, niepokój i suchość w ustach". Wezwano pomoc. Ratownicy, którzy przybyli na miejsce, stwierdzili u nich "objawy związane z zażyciem narkotyków" - wynika z zeznań świadków. Co najmniej dwie osoby trafiły do szpitala.

Osoby zeznające pod przysięgą twierdzą, że 42-letnia panna młoda "zgodziła się i pozwoliła na to", by do jedzenia dodano marihuanę bez wiedzy gości. Później temu zaprzeczała, ale jeszcze w czasie imprezy - według świadków - otwarcie się do tego przyznała.

THC w lasagne

Śledczy pobrali próbki jedzenia i zastawy stołowej używanej na weselu. Zabezpieczyli kilka szklanek, lasagne i deser. Badania wykazały, że w lasagne znajdowało się THC - tetrahydrokannabinol, substancja obecna w marihuanie. Przebadano również mocz gości, którzy mieli niepokojące objawy. U trojga z nich wykryto THC.

Panna młoda, a także 31-letnia kobieta odpowiedzialna za catering zostały aresztowane. Wyrok w tej sprawie ma zapaść w czerwcu.

Autor:ads\mtom

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości