TVN24 | Świat

Wśród ofiar strzelaniny w Uvalde jest 10-letnia córka zastępcy szeryfa. "Była miła, słodka, kochała życie"

TVN24 | Świat

Autor:
kgo//az
Źródło:
CNN

Jedną z ofiar strzelaniny w szkole w Uvalde jest córka zastępcy miejscowego szeryfa, 10-letnia Alexandria "Lexi" Rubio - przekazał Greg Abbott, gubernator Teksasu. Dziewczynka zginęła pół godziny po odebraniu dyplomu za osiągnięcia w nauce.

We wtorkowej strzelaninie w szkole podstawowej w Uvalde napastnik zidentyfikowany jako 18-letni Salvador Ramos zabił 21 osób: 19 dzieci i dwoje nauczycieli. Większość ofiar to uczniowie czwartej klasy, czyli dzieci w wieku 10 lat. Jak poinformował gubernator Teksasu Greg Abbott, jedna z zabitych dziewczynek była córką zastępcy miejscowego szeryfa.

Dziesięciolatka nazywała się Alexandria "Lexi" Rubio, a jej ojciec Felix Rubio jest zastępcą w Biurze Szeryfa Uvalde. Wraz z innymi funkcjonariuszami zjawił się na miejscu bezpośrednio po tragedii. Niespełna godzinę wcześniej Felix i jego żona Kimberly opuścili Robb Elementary School. Pojawili się tam ze względu na ceremonię rozdania dyplomów za osiągnięcia w nauce, podczas której Alexandria została wyróżniona. W uroczystości wzięło udział wielu rodziców.

- Powiedzieliśmy jej, że ją kochamy i że odbierzemy ją po zajęciach. Nie mieliśmy pojęcia, że jest to pożegnanie - napisała na Facebooku Kimberly Mata-Rubio, mama zastrzelonej 10-latki. Ramos otworzył ogień mniej więcej 30 minut po tym, jak rodzice wyszli z budynku.

"Marzyła o tym, żeby zostać prawniczką"

- Była miła, słodka, kochała życie. Zamierzała zostać gwiazdą softballa, miała przed sobą świetlaną przyszłość, sportową lub akademicką. Marzyła też o tym, żeby pracować jako prawniczka, tak jak jej mama - przekazali reporterom CNN rodzice Alexandrii. Zrozpaczony ojciec 10-latki dodał, że chciałby, aby ta tragedia przyczyniła się do zmiany przepisów dotyczących możliwości zakupu i posiadania broni palnej w USA.

Podobne głosy napływają z wielu stron. Masakra w Uvalde to kolejna masowa strzelanina, do której doszło w USA w tym miesiącu. Niespełna dwa tygodnie temu inny nastolatek zastrzelił w supermarkecie Buffalo 10 osób. Do ataku doszło też w kościele prezbiteriańskim w Laguna Woods. Zginęła w nim jedna osoba, pięć zostało rannych. Po ostatnich zamachach prezydent Joe Biden po raz kolejny zaapelował do Kongresu o ograniczenie dostępu do broni palnej.

Już w środę w mediach zaczęły pojawiać się nazwiska ofiar strzelaniny w Uvalde. Wiadomo, że śmierć poniosła m.in. 44-letnia Eva Mireles, która od 17 lat uczyła w Robb Elementary School. Jej mąż, podobnie jak Felix Rubio, pracuje jako policjant.

CZYTAJ TAKŻE: Gubernator: zamachowiec z Teksasu ostrzegał o swoich zamiarach

Autor:kgo//az

Źródło: CNN

Pozostałe wiadomości