TVN24 | Świat

Szef Pentagonu przyleci do Europy. Złoży wizytę u naszych sąsiadów

TVN24 | Świat

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP

Pentagon poinformował w czwartek, że sekretarz obrony USA generał Lloyd Austin w sobotę rozpocznie swoją drugą zagraniczną podróż i uda się do Izraela, Niemiec, Belgii oraz Wielkiej Brytanii. W Brukseli odwiedzi między innymi kwaterę główną NATO.

Swoją podróż generał Lloyd Austin rozpocznie w Izraelu, gdzie spotka się z premierem tego kraju Benjaminem Netanjahu oraz politycznym przeciwnikiem "Bibiego", ministrem obrony Benim Gancem. Szef Pentagonu w państwie żydowskim ma potwierdzić "trwałe zaangażowanie" swego kraju w strategiczne partnerstwo Stanów Zjednoczonych i Izraela.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Następnie Austin skieruje się do Niemiec, gdzie odbędzie rozmowy ze stojącą na czele resortu obrony RFN Annegret Kramp-Karrenbauer. Zgodnie z komunikatem Pentagonu strony omówić mają "zwalczanie szkodliwych wpływów wspólnych strategicznych rywali" oraz kwestię dyslokacji amerykańskich wojsk w Niemczech i innych państwach.

Sekretarz obrony USA generał Lloyd Austin Twitter/@SecDef

Wizyta w kwaterze NATO

Kolejnym przystankiem Austina będzie Bruksela i kwatera główna NATO. W belgijskiej stolicy Amerykanin spotka się z szefem Sojuszu Atlantyckiego Jensem Stoltenbergiem, a tematami rozmów mają być Rosja, Chiny, terroryzm, pandemia COVID-19 oraz zmiany klimatyczne.

Swój pobyt poza USA amerykański sekretarz obrony zakończy w Wielkiej Brytanii, gdzie przewidziano jego spotkanie z brytyjskim ministrem obrony Benem Wallace'em.

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@SecDef