TVN24 | Świat

Masakra w Teksasie. Zmarł mąż zamordowanej nauczycielki. Miał atak serca, osierocił czworo dzieci

TVN24 | Świat

Autor:
mart/adso
Źródło:
BBC, CNN, "Newsweek"

Zmarł mąż nauczycielki, która zginęła we wtorkowej strzelaninie w szkole w Uvalde w Teksasie. Mężczyzna miał atak serca. Osierocił czwórkę dzieci. Jak przekazała jego rodzina, "zmarł z żalu" po stracie żony.

Joe Garcia był mężem Irmy Garcii, która przez 23 lata uczyła w Robb Elementary School. Garcia była jedną z dwóch nauczycielek zabitych we wtorek przez nastolatka w szkole w Uvalde w Teksasie, w której zginęło 21 osób, w tym 19 dzieci.

CZYTAJ TAKŻE: Gubernator: zamachowiec z Teksasu ostrzegał o swoich zamiarach

Zdaniem rodziny "zmarł z powodu żalu"

Jose Garcia zmarł w czwartek. Jak podaje rodzina - na atak serca. W mediach społecznościowych bratanek Irmy Garcii, John Martinez, napisał, że Joe "zmarł z powodu żalu" po stracie żony. "Proszę, módlcie się za naszą rodzinę, Boże zmiłuj się nad nami, nie jest łatwo" - napisał.

O śmierci Joe poinformował jako pierwszy Ernie Zuniga z lokalnej telewizji KAAB news w San Antonio w Teksasie. "Joe Garcia, mąż Irmy Garcii, jednej z dwóch nauczycielek zastrzelonych we wtorek w Uvalde w Teksasie, według doniesień doznał śmiertelnego ataku serca. Joe i Irma zakochali się w liceum i byli małżeństwem 24 lata. Osierocili czworo dzieci" - napisał na Twitterze.

Do czwartkowego wieczoru zbiórka pieniędzy online dla rodziny Garcia zebrała prawie 1,6 miliona dolarów z początkowo zakładanego celu 10 tysięcy dolarów. Na stronie znajduje się informacja, że zbiórkę organizuje kuzynka Irmy Garcii, Debra Austin, która napisała: "Naprawdę wierzę, że Joe zmarł z powodu złamanego serca".

"Podstawowa przyczyna podziałów społecznych". Dostęp do broni i druga poprawka do konstytucji USA. Czytaj >>>

Strzelanina w Robb Elementary School

We wtorkowej strzelaninie w szkole podstawowej w Uvalde napastnik zidentyfikowany jako 18-letni Salvador Ramos zabił 21 osób: 19 dzieci i dwoje nauczycieli. Większość ofiar to uczniowie czwartej klasy, czyli dzieci w wieku 10 lat.

Masakra w Uvalde to kolejna masowa strzelanina, do której doszło w USA w tym miesiącu. Niespełna dwa tygodnie temu inny nastolatek zastrzelił w supermarkecie w Buffalo 10 osób. Do ataku doszło też w kościele prezbiteriańskim w Laguna Woods. Zginęła w nim jedna osoba, pięć zostało rannych. Po ostatnich zamachach prezydent Joe Biden po raz kolejny zaapelował do Kongresu o ograniczenie dostępu do broni palnej.

Autor:mart/adso

Źródło: BBC, CNN, "Newsweek"

Pozostałe wiadomości