Świat

USA: strzelanina w szkole

Świat

TVN24Kilka razy do roku dochodzi do strzelanin w amerykańskich szkołach

W stołówce szkoły średniej w Memphis w stanie Tennessee padły strzały. Jeden z uczniów został ciężko ranny. Strzelał jego kolega z klasy, który został już zatrzymany.

Rzeczniczka policji w Memphis Monique Martin powiedziała telewizji CNN, że uczeń ostatniej klasy, ranny co najmniej dwukrotnie, jest w stanie krytycznym.

Chłopak strzelał podczas zajęć z wychowania fizycznego, prowadzonych w stołówce. Bliższych okoliczności zajścia nie podano.

Strzelaniny w szkołach

W amerykańskich szkołach co kilka miesięcy dochodzi do incydentów z bronią palną. Często giną w nich uczniowie. Najgłośniejsze tego typu wydarzenie miało miejsce w 1999 roku. W szkole w Columbine dwóch nastolatków zabiło 12 kolegów i jednego nauczyciela. Później popełnili samobójstwo. Nastolatkowie ranili też 24 osoby.

Podczas strzelaniny w Wirginii koreański student zabił 32 osoby (TVN24) TVN24

Dramat w Virginia Tech

Najtragiczniejsza zbrodnia miała miejsce w zeszłym roku. W kwietniu 2007 roku podczas masakry na uczelni Virginia Tech w Blacksburgu koreański student Cho Seung-Hui zabił 32 osoby i ranił 25. Otoczony przez stróżów prawa popełnił samobójstwo.

Podobne tragedie wywołują ogólnonarodową dyskusję na temat obowiązujących w USA liberalnych przepisów dotyczących posiadania broni. Jednak, póki co, amerykańska tradycja zwycięża.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24