TVN24 | Świat

Strzelanina w pocztowym centrum logistycznym pod Memphis. Nie żyją trzy osoby

TVN24 | Świat

Autor:
asty
Źródło:
PAP
Strzelanina w pocztowym centrum logistycznym pod Memphis
Google EarthStrzelanina w pocztowym centrum logistycznym pod Memphis

W centrum spedycyjnym Służby Pocztowej USA w Memphis (w stanie Tennessee) doszło we wtorek do strzelaniny. W wyniku tego zdarzenia zginęły trzy osoby, w tym napastnik – przekazała rzeczniczka FBI podczas konferencji z udziałem przedstawicielki inspekcji pocztowej USA.

W strzelaninie, jaka wywiązała się w kompleksie East Lamar Carrier Annex w Orange Mound na przedmieściach Memphis, życie straciło dwóch pracowników Służby Pocztowej USA. Zginęli od strzałów oddanych przez ich kolegę, który także zmarł, a to z powodu ran odniesionych podczas samobójczego strzału - poinformowała rzeczniczka FBI Lisa-Anne Culp.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Centrum logistyczno-spedycyjne USPS w Memphis nie obsługuje klientów detalicznych - zaznaczyła z kolei Susan Link, inspektor w Służbie Inspekcji Pocztowej USA. W jej ocenie właśnie dzięki tej okoliczności liczba potencjalnych ofiar i rannych nie była wyższa.

Wśród zabitych jest James Wilson, kierownik działu, w którym był zatrudniony sprawca strzelaniny - podała rodzina zabitego managera.

Amerykańska policjaShutterstock

FBI ustala przyczyny ataku

Motywy sprawcy są badane przez FBI - pisze Reuters. Śledztwo jest prowadzone przez Federalne Biuro Śledcze, ponieważ do przestępstwa doszło na terenie placówki pozostającej w gestii władz federalnych. Reuters przypomina w tym kontekście, że w wypadku czynnego zagrożenia bezpieczeństwa FBI może odpowiedzieć użyciem broni.

Oprócz FBI w śledztwo zaangażowana jest też Inspekcja Pocztowa USA, Biuro ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej oraz Materiałów Wybuchowych i policja w Memphis.

Tennessee jest jednym z ostatnich stanów USA, który w kwietniu 2021 roku zezwolił osobom powyżej 21. roku życia na posiadanie broni palnej bez uprzedniego zezwolenia i szkolenia.

Autor:asty

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock