TVN24 | Świat

Strzały na uniwersytecie w Luizjanie. Co najmniej jedna osoba nie żyje

TVN24 | Świat

Autor:
pqv//now
Źródło:
PAP
Strzelanina w Kalifornii. Relacja Jana Pachlowskiego
TVN24Strzelanina w Kalifornii. Relacja Jana Pachlowskiego

W strzelaninie, do której doszło w niedzielę nad ranem na terenie kampusu Grambling State University (GSU) w Luizjanie, zginęła co najmniej jedna osoba, a siedem innych zostało rannych. CNN podała, że do incydentu doszło podczas "powitalnej imprezy". To już drugie tego rodzaju zdarzenie na tej uczelni w ciągu zaledwie czterech dni.

Według rzeczniczki uczelni Tishy Arnold na terenie kampusu około godziny 1.15 nad ranem lokalnego czasu padło wiele strzałów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Jak poinformowały władze jedna z osób rannych to student, który został opatrzony na miejscu zdarzenia z obrażeniami nie zagrażającymi życiu. Ofiara śmiertelna i pozostali ranni to osoby z zewnątrz.

- W czasie zdarzenia trwała impreza powitalna w McCall Dining Center. Wszystkie obecne tam osoby schroniły się na miejscu i zostały zwolnione, gdy tylko policja uniwersytecka wydała na to zgodę - cytuje CNN podaną w e-mailu wypowiedź rzeczniczki uczelni.

Podejrzany nie został jeszcze zidentyfikowany

Dochodzenie prowadzi policja stanowa. Podejrzany o strzelaninę nie został jeszcze zidentyfikowany.

Zgodnie z postem na Twitterze uniwersytet, zlokalizowany około 100 kilometrów na wschód od Shreveport, odwołał wszystkie imprezy powitalne w niedzielę. Nie będzie także zajęć na uczelni w poniedziałek oraz we wtorek.

Władze uczelni zarządziły godzinę policyjną od 21.30 do 6 rano. Zapowiedziano wzmocnienie środków bezpieczeństwa na terenie kampusu.

Lokalna telewizja 4 WWWL poinformowała, że wszystkim pracownikom i studentom GSU zapewniono pomoc psychologa.

- Nasza społeczność w kampusie pracowała niestrudzenie, aby nasi studenci i inni byli bezpieczni. (…) Jednak z całym naszym planowaniem i koordynacją z naszymi lokalnymi, parafialnymi, regionalnymi i stanowymi partnerami w zakresie egzekwowania prawa, wciąż znajdujemy się w żałobie po stracie życia i obrażeniach, czego w naszym kraju doświadcza zbyt wiele społeczności. Dlaczego ktoś miałby przyjść na kampus naszego drogiego Ole Grambling i strzelać do niewinnych ludzi? – zastanawiał się rektor Rick Gallot.

Jeden tydzień, dwa ataki z użyciem broni

Jak przypomniała NBC News policja stanowa w Luizjanie prowadzi jednocześnie śledztwo w sprawie strzelaniny na terenie tego samego uniwersytetu, która miała miejsce w miniony czwartek. Zginęła wówczas jedna osoba, a druga, 16-latek, doznała obrażeń.

Policja uważa, że oba zdarzenia nie są ze sobą powiązane.

Śledczy przekazali, że podejrzanym w sprawie środowej strzelaniny jest 18-letni Jataviousa Carrolla, pseudonim Królik. Policja poprosiła o pomoc w zlokalizowaniu mężczyzny.

Autor:pqv//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Grambling State University