TVN24 | Świat

USA. Sześcioletnia Paislee odnaleziona po prawie trzech latach. Była przetrzymywana w ukrytym pomieszczeniu pod schodami

TVN24 | Świat

Autor:
ft/adso
Źródło:
PAP, CBS, People

Sześcioletnia Paislee Shultis, która w 2019 roku zaginęła w stanie Nowy Jork, została odnaleziona – poinformowała policja. Służby przekazały, że dziecko znajdowało się w jednym z domów w Saugerties w hrabstwie Ulster, również w stanie Nowy Jork. W związku z zaginięciem dziewczynki trzem osobom postawiono zarzuty. 

Paislee Shultis została zgłoszona jako zaginiona w Cayuga Heights w stanie Nowy Jork w lipcu 2019 roku. Miała wtedy cztery lata. Władze uważały, że dziewczynka została uprowadzona przez jej pozbawionych opieki prawnej rodziców - Kimberly Cooper i Kirka Shultisa Jr. W tamtym czasie jej starsza siostra też została odebrana rodzicom i dostała innego opiekuna prawnego.

Przez niemal trzy lata poszukiwania dziewczynki nie przyniosły rezultatu. W poniedziałek, 14 lutego, policja stanu Nowy Jork uzyskała nakaz przeszukania domu w miejscowości Saugerties w hrabstwie Ulster. Jak podają amerykańskie media, służby otrzymały zgłoszenie, że "w ukrytym miejscu" jest tam przetrzymywane poszukiwane dziecko.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Sześciolatka w ukrytym pomieszczeniu pod schodami

Policja pojawiła się na miejscu wieczorem tego dnia. Właściciel posesji zaprzeczył, jakoby cokolwiek wiedział na temat miejsca pobytu dziewczynki. Po ponad godzinie poszukiwań Paislee została znaleziona w ukrytym prowizorycznym pomieszczeniu pod schodami prowadzącymi do piwnicy domu.

Cooper i Shultis Jr., według stacji NBC, też się tam ukrywali.

Policyjne obwieszczenie o zaginięciu dziewczynkiFacebook/Saugerties Police Department

Paislee Shultis została przewieziona na policyjny posterunek i przebadana przez ratownika medycznego. Jej stan zdrowia określono jako dobry.

Jak przekazały służby, po dokonaniu wszystkich czynności śledczych dziewczynka wróciła do swojej siostry i przydzielonego im prawnego opiekuna - relacjonuje stacja CBS News. Po niemal trzech latach Paislee poznała starszą siostrę - przekazała policja.

33-letnia Cooper, 32-letni Shultis Jr., a także jego ojciec, 57-letni Kirk Shultis senior, zostali aresztowani. Całą trójkę zatrzymano pod zarzutem ingerencji w opiekę nad dzieckiem i zagrożenia dobru dziewczynki.

Mężczyzn za kaucją zwolniono, zaś kobieta trafiła do aresztu hrabstwa Ulster.

Autor:ft/adso

Źródło: PAP, CBS, People

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Saugerties Police Department