TVN24 | Świat

"Problem mamy głównie z niezaszczepionymi osobami, błagamy ich, aby się zaszczepili"

TVN24 | Świat

Autor:
mjz,
ads
//now
Źródło:
PAP

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w USA. Doktor Anthony Fauci, główny doradca medyczny Białego Domu wskazał, że jest to spowodowane przez niezaszczepionych Amerykanów i wysoce zakaźny wariant Delta. - Problem mamy głównie z niezaszczepionymi osobami, praktycznie błagamy ich, aby się zaszczepili - powiedział.

Według oficjalnych danych w USA prawie 163 milionów ludzi, czyli 49 procent społeczeństwa, jest zaszczepionych. Anthony Fauci zaapelował do władz hrabstw, gdzie jest najmniej zaszczepionych osób, aby zachęcali je do wzięcia szczepionki. - Problem mamy głównie z niezaszczepionymi osobami, praktycznie błagamy ich, aby się zaszczepili - powiedział. - Idziemy w złym kierunku. Jestem bardzo sfrustrowany tą niepotrzebną sytuacją - dodał.

Uważa on, że można zasugerować szczepionki przypominające, czyli trzecią dawkę, osobom z osłabionym układem odpornościowym, a także po przeszczepach narządów i pacjentom z nowotworami.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Co z maseczkami w USA?

Fauci poinformował też, że czołowi urzędnicy państwowi "aktywnie rozważają" rekomendowanie maseczek dla osób zaszczepionych. Niektóre lokalne okręgi, w których wskaźniki infekcji gwałtownie rosną, na przykład hrabstwo Los Angeles, już wzywają osoby do noszenia masek w miejscach publicznych, niezależnie od tego czy są zaszczepione, czy nie.

Autor:mjz, ads //now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: