TVN24 | Świat

Putin gratuluje Bidenowi zwycięstwa. Jest gotowy do "współdziałania i kontaktów"

TVN24 | Świat

Autor:
tas\mtom
Źródło:
Kremlin.ru, Reuters

W depeszy gratulacyjnej prezydent Władimir Putin życzył Joe Bidenowi "wszelkich sukcesów". Wyraził też przekonanie, że "Rosja i Stany Zjednoczone, które ponoszą szczególna odpowiedzialność za globalne bezpieczeństwo i stabilność, mogą, mimo różnic, przyczynić się do rozwiązania wielu problemów i wyzwań, przed którymi stoi świat".

Prezydent Rosji zaznaczył, że "mając to na uwadze, współpraca rosyjsko-amerykańska, oparta na zasadach równości i wzajemnego szacunku, będzie odpowiadać interesom narodów obu krajów i całej społeczności międzynarodowej".

"Ze swojej strony jestem gotowy do współdziałania i kontaktów z Panem" - podkreślił Władimir Putin we wtorkowej depeszy gratulacyjnej, opublikowanej na stronie Kremla.

Oglądaj TVN24 w internecie>>>

Kolegium Elektorów wybrało w poniedziałek na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych kandydata Partii Demokratycznej Joe Bidena, a Kamalę Harris na wiceprezydent.

Wcześniej rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow mówił, że Putin zaczeka z gratulacjami do oficjalnego ogłoszenia wyniku wyborów w USA, które odbyły się 3 listopada. Rosyjskie dzienniki przypomniały wówczas, że kandydatowi demokratów pogratulowali zwycięstwa przywódcy wielu innych krajów, w tym Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i Japonii.  

Autor:tas\mtom

Źródło: Kremlin.ru, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru