TVN24 | Świat

Republikański kongresmen Devin Nunes złożył mandat, by pokierować nową firmą Donalda Trumpa

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Devin Nunes, republikański kongresmen z Kalifornii, rezygnuje z mandatu członka Izby Reprezentantów. Polityk stanie na czele nowej firmy Donalda Trumpa mającej stworzyć portal społecznościowy i platformę streamingową.

Republikański kongresmen z Kalifornii Devin Nunes już w grudniu zapowiedział zrzeczenie się mandatu, ale formalną rezygnację złożył w poniedziałek w liście do spikerki Izby Nancy Pelosi oraz gubernatora Kalifornii Gavina Newsoma. Nunes reprezentował okręg w środkowej Kalifornii przez niemal 19 lat, czyli 10 kadencji. Był najwyższym rangą republikaninem w komisji ds. wywiadu.

Devin Nunes będzie pracować dla Donalda Trumpa

Teraz stanie na czele Trump Media & Technology Group, nowej firmy medialnej założonej przez byłego prezydenta USA, która - według zapowiedzi Trumpa - ma "stawić czoło tyranii Big Tech".

Pierwszym produktem spółki ma być portal społecznościowy Truth Social. Start serwisu w wersji dostępnej dla ograniczonej grupy osób był pierwotnie planowany w listopadzie, ale dotąd nie został uruchomiony. W pełnej wersji ma ruszyć w pierwszym kwartale tego roku. W planach jest też stworzenie nowej platformy streamingowej TMTG+, która ma oferować prawicową rozrywkę i publicystykę.

Jak donosiły w grudniu media, okoliczności założenia TMTG są przedmiotem dochodzenia Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pod kątem złamania zasad dotyczących fuzji z udziałem spółek akwizycyjnych, tzw. SPAC.

W trakcie prezydentury Trumpa Nunes był jednym z najbardziej prominentnych zwolenników głowy państwa, broniąc go przed zarzutami o zmowę z Rosją. Zasłynął też m.in. z nieudanej próby pozwania Twittera w związku z działalnością satyrycznego konta podającego się za krowę kongresmena.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP