TVN24 | Świat

Raper Tyga zatrzymany pod zarzutami przemocy domowej

TVN24 | Świat

Autor:
pp//now
Źródło:
USA Today, tvn24.pl
Raper Tyga został zatrzymany pod zarzutami przemocy domowej
Reuters Raper Tyga został zatrzymany pod zarzutami przemocy domowej

Raper Tyga został zatrzymany po tym, jak dzień wcześniej jego była dziewczyna Camaryn Swanson opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym miała widoczne obrażenia ciała. "Byłam ofiarą przemocy emocjonalnej, psychicznej oraz fizycznej i już tego nie ukrywam" - napisała. Adwokat muzyka określił zarzuty jako "fałszywe".

31-letni raper Tyga, którego prawdziwe imię i nazwisko to Michael Stevenson, został zatrzymany pod zarzutem przemocy domowej. Znany z utworu "Taste" muzyk sam zgłosił się na posterunek policji w Los Angeles we wtorek rano w celu złożenia wyjaśnień, co potwierdziła dziennikowi "USA Today" rzeczniczka policji Lizeth Lomeli.

Była partnerka rapera publikuje zdjęcie z widocznymi obrażeniami ciała

Zatrzymanie Stevensona nastąpiło dzień po tym, jak jego była dziewczyna Camaryn Swanson opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym miała widoczne obrażenia. "Byłam ofiarą przemocy emocjonalnej, psychicznej oraz fizycznej i już tego nie ukrywam" - napisała. "Jestem tak bardzo zawstydzona i zażenowana, że musiało do tego dojść, ale muszę walczyć o swoje" - napisała Swanson. Kobieta nie wskazała konkretnie, kto stał za jej pobiciem.

Policja w Los Angeles nie przekazała, kto miał być zaangażowany w rzekomy konflikt z raperem.

Raper TygaPAP/EPA

W środę Swanson podzieliła się kolejną wiadomością w mediach społecznościowych, wyjaśniając, że upubliczniła swoje zarzuty po tym, jak "ktoś" rozprzestrzenił "fałszywą narrację", która "stworzyła obraz kogoś, kim nie jest".

"Wzięłam sprawy w swoje ręce i zamieściłam PRAWDĘ z dowodem" - dodała.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Tyga został zwolniony z aresztu po wpłaceniu kaucji w wysokości 50 tysięcy dolarów. Jego adwokat, Jack Ketsoyan, przekazał w oświadczeniu przekazanym "USA Today", że zarzuty pod adresem Stevensona są fałszywe i zostaną obalone.

Kolejne kłopoty z prawem

To nie pierwsze kłopoty z prawem rapera, który w przeszłości był związany między innymi ze znaną amerykańską modelką i celebrytką Kylie Jenner. W 2013 został pozwany o napaść seksualną przez kobietę, która wystąpiła w jednym z jego teledysków.

Blac Chyna, była partnerka rapera, oskarżała go z kolei o niepłacenie alimentów.

Autor:pp//now

Źródło: USA Today, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA