TVN24 | Świat

List z rycyną adresowany do prezydenta. Aresztowano podejrzaną kobietę

TVN24 | Świat

Aktualizacja:
Autor:
kb,
ads/kab,
mtom
Źródło:
CNN, PAP

Amerykańskie służby przechwyciły w sobotę list zawierający rycynę, który był skierowany do prezydenta USA Donalda Trumpa - podała telewizja CNN, powołując się na źródła w administracji. Koperta została przechwycona w jednej z sortowni. Z informacji, które w niedzielę przekazała agencja AP, wynika, że na granicy amerykańsko-kanadyjskiej aresztowano kobietę podejrzaną o wysłanie listu.

Koperta zawierająca trującą rycynę, skierowana do prezydenta Donalda Trumpa, została przechwycona przez organy ścigania na początku tego tygodnia. Jeden z funkcjonariuszy powiedział CNN, że list mógł zostać wysłany z Kanady. Władze badają też podobne paczki wysłane na adresy w Teksasie, które mogą być połączone z tym samym nadawcą.

W niedzielę agencja Associated Press poinformowała, powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa USA, że na granicy amerykańsko-kanadyjskiej aresztowano kobietę podejrzaną o wysłanie koperty z trucizną do Białego Domu. Jej tożsamości nie ujawniono.

Według przesłanego mediom oświadczenia Federalnego Biura Śledczego, "w tej chwili nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego".

Rycyna to toksyczna substancja pochodząca z rącznika pospolitego, była stosowana w zamachach terrorystycznych. Zażycie trucizny może spowodować między innymi krwotok wewnętrzny, uszkodzenie wątroby, nerek i układu krwionośnego. Zatrucie rycyną może powodować śmierć.

Cała poczta do Białego Domu jest sortowana i sprawdzana w placówce poza siedzibą, zanim dotrze do siedziby prezydenta.

Autor:kb, ads/kab, mtom

Źródło: CNN, PAP